Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي و وزير بهداشت اتاق عمل بيمارستان امام خميني( ره ) خمين به بهره برداري رسيد

با حضور استاندار مرکزی و وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز اتاق عمل بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان خمین به بهره برداری رسید.

وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در این آئین گفت: بخش عمده ای از مراکز درمانی در سطح کشور با مشارکت خیرین احداث شده است و افراد نیکوکار میراث دار بخش سلامت هستند .
دکتر  قاضی زاده هاشمی افزود: در واقع انسانهای نوعدوست و نیکوکار یادگارهای با ارزشی از خود به یادگار می گذارند که باید این فرهنگ در جامعه نهادینه و به نسل آینده منتقل شود.

وی گفت: وضعیت بهداشت و درمان در شهرستان خمین مطلوب بوده و خدمات مناسبی به بیماران ارائه می‌شود.

دکتر هاشمی تصریح کرد: هم‌اکنون اکثر تخصص‌ها به استثنای سه تخصص در بیمارستان این شهر راه‌اندازی شده که تلاش داریم با جذب پزشکان متخصص این سه تخصص را نیز در این بیمارستان فعال کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید تلاش کنیم دانشکده علوم پزشکی خمین در ردیف بودجه قرار گیرد تا بتواند دانشجو در زمینه‌های پزشکی تربیت کند.

به گفته وی ظرفیت‌های خوبی در خمین وجود دارد که زمینه‌ساز توسعه و ارتقای بهداشت در این شهر خواهد شد.

فرماندار خمین هم در آیین بهره برداری از این پروژه درمانی گفت: بخش اتاق عمل بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان توسط یک فرد نیکوکار بازسازی و تجهیز کامل شده است.
سید مهدی ساداتی افزود: این فرد نیکوکار همه هزینه های بازسازی این بخش از بیمارستان را تقبل کرد ضمن این که تجهیزات به روز آن را از داخل ایران و کشور آلمان خریداری و تامین کرده است .
وی بیان کرد: در مجموع بیش از 60 میلیارد ریال توسط این انسان نیکوکار تاکنون هزینه شده است وبرای تامین تجهیزات دیگر نیز اعلام آمادگی کرده است.
وی اظهارکرد: بخش اتاق عمل بیمارستان امام خمینی (ره)به عنوان یکی از حلقه های مهم درمانی از نیازهای پایه شهرستان خمین بود که در مساحت 800 متر مربع احداث شده است و در آن امکانات جراحی عادی و لیزری فراهم شده است .
فرماندار خمین گفت: ارتقای شاخصه های بهداشتی و درمانی زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید برای این شهرستان است.

**** بازدید وزیر بهداشت از پروژه بیمارستان در حال احداث شهرستان خمین
وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی از پروژه بیمارستان در حال احداث خمین نیز بازدید کرد و اظهارامیدواری کرد تا دو سال آینده این بیمارستان تکمیل، تجهیز وبه بهره برداری برسد.
بیمارستان 130 تختخوابی خمین با زیر بنای 11 هزار و 600 متر مربع در چهار طبقه و در زمینی به مساحت 31 هزار و 745 متر مربع در حال احداث است و 73 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
هم اکنون در بخش بستری بیمارستان امام خمینی (ره) روزانه 50 نفر بستری و در بخش اورژانس نیز 150 بیمار پذیرش می شود و ضریب اشغال تخت بیمارستانی در خمین 61 درصد است.

***وزیر بهداشت  از بیت تاریخی حضرت امام (ره)در خمین دیدن کرد

دکتر قاضی زاده هاشمی و هیات همراه با حضور در بیت تاریخی حضرت امام (ره ) با خواندن فاتحه و صلوات با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید بیعت کردند ویاد و خاطره آن عزیر سفر کرده را گرامی داستند.
وی، از این که به شهرستان خمین و زادگاه معمار کبیر انقلاب سفر کرده ابراز خرسندی کرد و گفت: با وجودی که سالهای گذشته ازاین مکان تاریخی دیدن کرده ام اما با سفر به خمین فرصتی دوباره بود تا با آرمانهای امام راحل تجدید بیعت کنم .
دکتر قاضی زاده هاشمی افزود: شخصیت ممتاز و کم نظیر حضرت امام خمینی ( ره ) که با افکار و اندیشه های بلند و سعی و تلاش های صادقانه خود، مسیر تاریخ را دگرگون کردند، هیچ گاه فراموش نمی شود.

*** بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان محلات

در بازدید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از قسمت های مختلف بیمارستان امام خمینی (ره) شهر محلات  مسائل و مشکلات این بیمارستان مورد بررسی قرار گرفت.

***بازدید استاندار مرکزی از بیمارستان امام صادق (ع) شهرستان دلیجان

زمانی قمی استاندار مرکزی در ادامه سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی از بخش های مختلف بیمارستان یکصد تختخوابیامام صادق (ع)  شهرستان دلیجان بازدید کرد.

گفتنی است زمانی قمی در این بازدید ضمن گفتگو با بیماران در جریان روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت در این مرکز درمانی قرار گرفت.

شایان ذکر است کمبود پزشک طب اورژانس و ارتوپدی و نداشتن دستگاه امحای زباله از مشکلات مطرح شده در این بازدید بود.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها