Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان: آگاه سازي، اعتمادآفريني و افزايش رضايتمندي زمينه ساز مشاركت حداكثري در انتخابات است

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و رئیس ستاد انتخابات استان در جلسه مشترك ستاد انتخابات و هيّئت نظارت بر انتخابات شوراهاي استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: آگاه سازی، اعتمادآفرینی و افزایش رضایتمندی زمینه ساز مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه انتخابات پیش رو فرصتی برای تثبیت اقتدار، حاکمیت ملی، مردم سالاری دینی و همگرایی است، اظهار کرد: برگزاری انتخاباتی سالم، باامنیت، قانونمند و با حضور پرشور و مشارکت حداکثری مردم از مطالبات مقام معظم رهبری و  اهداف ستاد انتخابات است.

وی  افزود:  آگاه سازی، اعتمادآفرینی و افزایش رضایتمندی سه اصلی است که در  افزایش مشارکت مردم در انتخابات نقش موثری ایفا می کند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی بیان کرد: برای افزایش مشارکت مردم در امر انتخابات  باید زمینه های عدم مشارکت را شناخت و مرتفع کرد، نگرانی های مردم را شنید و در جهت رفع این  نگرانی ها اقدام کرد و علت غیبت برخی از  افراد در انتخابات را جویا شد و در جهت رفع آن تلاش کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان ابراز کرد: مردم باید  بدانند از رای آنها بعنوان حق الناس صیانت و حفاظت می شود و اینکه هر رای آگاهانه که به صندوق آرا ریخته می شود اثرگذار و مهم است، این موارد باید به مردم اطلاع رسانی شود تا زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات فراهم شود.

وی تصریح کرد: اخلاقمداری نیز از اصولی است که در برگزاری انتخابات همواره مورد تاکید است و در افزایش مشارکت مردم نقش مهمی ایفا می کند.

رئیس ستاد انتخابات استان  با تاکید بر رعایت خط قرمزهای نظام در برگزاری انتخابات، ابراز کرد: در انتخابات پیش رو باید همانند انتخابات گذشته  خط قرمزهای نظام رعایت شود، در تمام فرآیند های انتخابات به خصوص در ایام تبلیغات نباید به گونه ای رفتار شود که به اختلافات قومی و قبیله ای دامن زده شود  و امنیت استان زیر سوال برود که  در این صورت با جدیت در جهت حفظ و صیانت از امنیت تلاش و از آن دفاع  خواهیم کرد.

حسن بیگی بیان کرد: ستادهای انتخاباتی نیز باید خط قرمزهای نظام را رعایت کنند تا به مسائل قومی، قبیله ای و خصوصا مذهبی با توجه به وضعیت  منطقه دامن زده نشود .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی گفت: برای برگزاری انتخاباتی قانونمند باید آموزش مجریان انتخابات مورد توجه قرار گیرد که در این راستا  دوره های آموزشی برای فرمانداران و بخشداران برگزار و نسبت به برگزاری آزمون نیز اقدام شده است.

وی افزود: دوره آموزشی دو روزه برای فرمانداران و بخشداران در مشهد مقدس برگزار شد و در تمامی جلسات ستاد انتخابات استان نیز  قانون انتخابات مرور و بحث و بررسی می شود.

رئیس ستاد انتخابات استان  با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی در انتخابات، گفت: برگزاری انتخابات با رعایت اصل بی طرفی از اهداف ستاد انتخابات استان است ، البته این بی طرفی کامل این گونه نیست که  انفعالی عمل کنیم بلکه رعایت این اصل را  با جدیت مورد پیگیری قرار خواهیم داد.

حسن بیگی در بخش دیگری از سخنانش گفت: فعالیت رسمی ستاد انتخابات استان با 6 کمیته تخصصی امنیتی، حراست، فناوری اطلاعات، حقوقی، اطلاع رسانی و پشتیبانی از 14 دی ماه جاری آغاز شده و دست اندرکاران برگزاری انتخابات قانونگرایی، مشارکت حداکثری و صیانت از آرای مردمی را در سرلوحه کار دارند.

وی اظهار کرد: در انتخابات پیش رو از مجموع 25 فرآیند تعریف شده، 24 فرایند به صورت الکترونیکی برگزار می شود و تنها اخذ رای و شمارش به شکل دستی است.

حسن بیگی درخصوص دریافت برگه سوء پیشینه برای نامزدهای انتخاباتی نیز گفت: در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شده است که  داوطلبین بدون نیاز به معرفی نامه با مراجعه به ادارات تشخیص هویت می توانند فرمهای مربوطه را تکمیل کنند و در نهایت جوابیه توسط نیروی انتظامی به فرماندایها تحویل داده می شود.

گفتنی است در این نشست فرمانداران شهرستانهای اراک و محلات سخنانی را درخصوص برگزاری انتخابات پیش رو بیان کردند.

همچنین نمایندگان مردم شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب ،نماینده مردم شهرستانهای آشتیان ، تفرش و فراهان و نماینده مردم شهرستانهای محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، رئیس کل دادگستری ، مدیر کل اطلاعات ،فرماندهی نیروی انتظامی استان نیز  سخنانی را بیان کردند.

گفتنی است انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری به صورت همزمان در 29 اردیبهشت ماه سال آتی در سراسر کشور برگزار می شود.
براساس اعلام وزارت کشور زمان آغاز رسمی انتخابات شوراهای اسلامی 25 اسفند ماه و زمان شروع صدور دستور انتخابات ریاست جمهوری 22 فروردین سال آتی است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها