Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي؛ آيين رژه نيروهاي مسلح استان در اراك برگزار شد

با حضور آقازاده استاندار مرکزی ، حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس آیین رژه نیروهای مسلح استان مرکزی در اراک برگزار شد.

حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان در این آیین گفت: ایمان به خدا و پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی سلاح کارآمد رزمندگان اسلام در دفاع مقدس بود و دشمنان نظام اسلامی را به زانو درآورد.

وی افزود: رژیم بعثی عراق در شرایطی به کشور حمله کرد که هیچ‌یک از یگان‌های نظامی ایران سازماندهی چندانی نداشت اما، ملت مومن و غیور ایران اسلامی با اعتقاد راسخ به وعده‌های الهی و آرمان‌های امام راحل در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حاضر شدند و در مقابل دشمن متجاوز ایستادند.

وی ادامه داد: پیش از آغاز جنگ تحمیلی نیز رژیم بعثی عراق با حملات ایذایی شهرهای قصرشیرین، مهران، سوسنگرد و ارتفاعات بازی‌دراز را مورد تجاوز قرار داده بود اما، هدف مشخصی از این اقدام نداشت تا اینکه در ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹ با هدف تسخیر استان خوزستان و تجزیه ایران اسلامی وارد جنگ شد و  استقامت و پایداری ملت انقلابی بود که این توطئه شوم را ناکام گذاشت. 

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اظهار داشت:کارنامه ۴۰ ساله بخش‌های مختلف نظام اسلامی نه تنها در کشور و منطقه بلکه در صحنه جهانی درخشان و قابل دفاع است و هیچ کشوری تاکنون افتخاراتی را که ایران اسلامی در این مدت به‌دست آورده را به خود ندیده و صلابت، اقتدار و مقابله با استکبار جهانی سرآمد تمامی افتخارات ملت ایران اسلامی در تاریخ انقلاب است.

وی افزود: دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در نتیجه پایداری ملت، ایمان به خدا، ارده الهی، گذشت در راه حق، اعتماد به نفس و هدایت‌های حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری حاصل شده و آحاد جامعه باید نسبت به حفظ این دستاوردهای ارزشمند تلاش کنند و گام دوم انقلاب اسلامی را با همین روحیه به پیش ببرند.

امام جمعه اراک ادامه داد: ملت مومن و غیور ایران اسلامی باید در گام دوم انقلاب اسلامی راه امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری را ادامه دهند.

آیت الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: کشورهای عراق، سوریه، لبنان، بحرین و یمن با اتکا به روحیه انقلابی و با الگوگیری از ایران اسلامی مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرده و هر روز به توفیق ارزنده‌ای دست پیدا می‌کنند.

وی گفت: ملت ایران باید مسیری را که امام راحل ترسیم کرده در سایه پربرکت مقام معظم رهبری همراه با اعتماد به نفس بپیمایند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران  نماد مردم سالاری دینی در همه جای دنیا  است و ملت همیشه در صحنه ایران باید برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی، حمایت همه جانبه از ولایت فقیه داشته باشند.

آیت الله دری نجف‌آبادی گفت: آمادگی هر چه بیشتر نظامی و تسلیحاتی با هدف دفاع از کشور در برابر توطئه‌های آمریکا و متحدانش در منطقه در گام دوم انقلاب اسلامی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

وی ادامه داد: قدرت نیروهای مسلح در بخش‌های امنیتی، استراتژیکی، موشکی، زمینی، هوایی، دریایی و امنیتی ارزشمند است و در این حوزه به همت نیروهای مخلص و متعهد کشور توانسته در منطقه بدرخشد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این آیین گفت: ایران اسلامی امروز بر اساس آموزه‌های دینی خط سرخ شهادت و راه امام را مقتدرانه ادامه می‌دهد و کشتی انقلاب راه خود را می‌پیماید.

سردار«محسن کریمی» افزود:  ملت بزرگ و مومن و دشمن‌شناس سرمایه ایران اسلامی و از  عوامل اقتدار است.

وی ادامه داد: نظام اسلامی اکنون در اوج اقتدار است و هرگز تن به سازش نمی‌دهد و مقام معظم رهبری این را چندین بار تاکید کرده و ملت همواره در این چهل سال اعلام کرده‌اند که در این مسیر ثابت قدم هستند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها