Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي؛ آيين رونمايي از پيمان خواهر خواندگي دو شهر تفرش و خامنه برگزار شد

با حضور آقازاده استاندار مرکزی جشن ولایت علوی و اکمال دین نبوی در امامزاده محمد (ع ) تفرش برگزار و از پیمان خواهر خواندگی دو شهر تفرش و خامنه رونمائی شد.

مهم‌ترین وجه تشابه میان دو  شهر تفرش و خامنه انتساب آن‌ها به اجداد بزرگوار پدری رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) و افتخار میزبانی و خدمت به ایشان است.

نسب آیت‌الله خامنه‌ای(دامه‌برکاته) به حضرت سلطان سیدمحمد که از سادات حسینی است و با چهار واسطه فرزند امام سجاد(ع) است می‌رسد که به مناطق مرکزی ایران و شهر تفرش مهاجرت کرده و در آنجا ساکن شده‌اند وسپس سیدمحمد، فرزند سید محمدتقی از اولاد سیدمحمد از تفرش به آذربایجان مسافرت کرده و در شهر خامنه ساکن می‌شوند.

پیمان خواهرخواندگی، زمینه‌ توسعه‌ همکاری‌ها در ابعاد مختلف مدیریت شهری، شهرسازی، علمی دانشگاهی، گردشگری و فرهنگی را برای هر دو شهر فراهم می‌کند.

 شهرهای خامنه و تفرش در زمینه‌های مختلف شهری نظیر تاریخ غنی و وجود آثار و اماکن تاریخی متعدد، جغرافیای طبیعی و اقلیم مشابه، وجود دانشگاه، وجود ده‌ها چشمه و قنات بزرگ و کوچک، ظرفیت‌های جذب و توسعه گردشگری و… نیز شباهت‌های زیادی دارند و با عقد پیمان خواهرخواندگی میان این دو شهر زمینه انتقال دانش، تجربه و تخصص بین آن‌ها فراهم می‌شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها