Portal_background_image

با حضور استاندار؛ آيين تقدير از واحد هاي صنفي برتر استان برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در آیین تقدیر از واحدهای صنفی بر تر استان در سالن کوه نور اراک، گفت: مشکلات اقتصادی کشور با همراهی برنامه محور تمامی بخش ها و مشارکت موثر مردم ، مسئولان و چرخه تولید و توزیع حل می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: اصناف از ظرفیت های مهم اقتصاد کشور هستند که در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی همراه و پشتیبان نظام بوده اند و در شرایط فعلی نیز تمامی تلاش برای حل مشکلات این قشر به کار گرفته شده است.

وی بیان کرد: گلایه اصناف از برخی مشکلات پذیرفته است و مجموعه مدیریت کشور می کوشد که با همراهی شاغلان این بخش شرایط بهتری را در عبور از مشکلات فراهم کند.

استاندار مرکزی گفت: اگرچه نام این استان با ظرفیت صنعتی و کشاورزی در کشور برجسته شده اما، حوزه اصناف استان مرکزی ظرفیت های بزرگی دارد و خدمات این بخش کمتر از حوزه های دیگر نیست.

آقازاده عنوان کرد: 60 هزار واحد صنفی فعال در استان مرکزی وجود دارد که این واحدها بیش از 140 هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

وی اضافه کرد: نوسان قیمت ارز مشکلاتی را برای کشور و این استان ایجاد کرده و امید است که با اراده مستحکم بتوان از این دوران سخت عبور کرد و امنیت و رونق اقتصادی را در بالاترین سطح تامین کرد.

کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: اصناف بدنه بزرگ و اثرگذار کشور است و بیش از سه میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد که نقش گسترده و اثرگذار آن ها در اقتصاد ایران بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی بیان کرد: بیشتر مردم اصناف را به عنوان مغازه داران و فروشندگان می شناسند در حالیکه طیف بزرگ خدمات صنفی در حوزه تولید و خدمات است.

کریمی ادامه داد: اصناف از بخش های مهم اشتغالزای کشور است که در چند ماه اخیر با مشکلاتی مواجه شده است و مجموعه مدیریت کشور اعم از سه قوه و بخش های دیگر در تلاش هستند تا هرچه سریعتر این معضلات رفع شود.

کریمی توضیح داد: رئیس جمهوری هفته گذشته مواضع شفاف، قاطع و مقتدرانه در عزم دولت برای ساماندهی امور را اعلام کرد و همه باید برای تسریع در اقدامات دولت کمک بدهند.

وی یادآور شد: ساماندهی نوسانات ارزی اولویتی است که در راس فعالیت کلان قوا قرار گرفته است.

کریمی افزود: ملت ایران با انسجام و همدلی همراه با مسئولان برای عبور از تحریم ها و شرایط اقتصادی در صحنه است و نقش و مشارکت اقشار مختلف مردم به ویژه اصناف در این ‌مسیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی ابراز کرد: مجلس شورای اسلامی کارگروه های ویژه ای را تشکیل داده و با طرح های تخصصی در موضوع اقتصاد به کمک دولت آمده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این همایش گفت: 60 هزار واحد صنفی در این استان وجود دارد که 10 هزار واحد آن تولیدی، حدود 10 هزار واحد خدمات فنی و مهندسی و بقیه توزیعی است.

حاجی پور افزود: استان مرکزی در نشست اخیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای ساماندهی برخی مسائل اصناف تشکیل ستاد تدابیر ویژه در این استان را تصویب کرد.

حاجی پور اظهار داشت: نرخ گذاری در حوزه اصناف بر اساس دستورالعمل ابلاغی کمیته نرخ گذاری کشور با حضور اتحادیه ها در دست بررسی است.

وی گفت: سامانه ستاد تدارکات الکترونیکی دولت برای مجموعه خرید اقلام و کالاها ایجاد شده و حضور هدفمند و قوی واحدهای صنفی در این سامانه ضروری است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: صنوف استان مرکزی پارسال از تسهیلات طرح رونق تولید محروم بودند که بر اساس بخشنامه ابلاغی این فرصت در سال جاری برای آن ها فراهم است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: در کارگروه توسعه و صادرات استان جایگاه ویژه ای برای اتاق اصناف در نظر گرفته شده است.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی نیز در این همایش گفت: نقش اصناف در روند توسعه کشور مشهور است و نیاز است که مطالبات این حوزه به صورت موثر دیده شود.

جمشید زند ادامه داد: حوزه اصناف استان می تواند تا 200 هزار اشتغالزایی داشته باشد که باید از این ظرفیت به شکل بهینه بهره جست و حلقه مدیریتی در سطح کلان و استان نگاه ویژه به اصناف داشته باشند.

گفتنی است در این همایش از 70 صنف برتر استان مرکزی تجلیل شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها