Portal_background_image

با حضور استاندار؛ آيين تجليل از كارگران و تلاشگران عرصه كار و توليد استان برگزار شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در آیین جشن بزرگ تجلیل از کارگران و تلاشگران عرصه کار و تولید استان مرکزی که در سالن 2 هزار نفری مجموعه ورزشی شهدای پنجم اراک برگزار شد، گفت:کارگران سربازان خط مقدم تولید و اقتصاد کشور هستند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مسئولان همه موظف به حمایت از کارگران هستند و توجه به این مهم امری ضروری است.

وی بیان کرد: به همت کارگران و تلاشگران عرصه کار و تولید سال گذشته 736 میلیون دلار تولیدات صادر شده در مقابل 291 میلیون دلار واردات صورت گرفته که این مهم بیانگر 2 و نیم برابری تراز مثبت صادرات نسبت به واردات است.

استاندار مرکزی ادامه داد: دولت با جیب و خزانه خالی و با وجود تخریب گران بی رحم در مقابل خود، جاده ها ساختند، آب شرب آوردند و ده ها طرح را تمام کردند.

زمانی قمی اظهار کرد: ما اگر اهل غیر واقع گفتن بودیم، راهی را می رفتیم که عده ای هشت سال پیش رفتند، دولت یازدهم بر اساس واقعیت ها و نیازهای کشور با کمترین تمکن پا به عرصه گذاشت و هزاران مشکل را پیش رو داشت و دارد.

استاندار مرکزی افزود: نشستی که به کارگر اجازه داده نشود بدون لکنت زبان حرف ها و اعتراض های خود را پشت تریبون به استاندار یا هر مقام دیگری داشته باشد نشست نیست و باید این قشر به صورت آزادانه اعتراض و حرف های خود را بیان کنند.

رئیس کنفدراسیون کارگری مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: مطالبه گری حق کارگران است و نشست های کارگری برای بیان مشکلات این قشر است.

علیرضا محجوب افزود: کارگران آونگان و هپکو معترض نیستند، ناچار هستند، به تنگ آمده و به جوش و خروش رسیده اند.

وی بیان کرد: از عملکرد و کار خود گله داریم که در مجلس شورای اسلامی قوانین محکمی در حمایت از کارگران، نیروهای کار و صنعت پس از خصوصی سازی دیده نشده است.

محجوب تصریح کرد: امید است با همراهی مجلس شورای اسلامی، تنگناهای مربوط به تفاوت حقوق، دستمزد و معیشت کارگران چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی برداشته شود.

گفتنی است رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان مرکزی هم در این آیین مطالبی را بیان کرد و در پایان از کارگران، گروه کاران و واحدها نمونه با اهدای لوح و جایزه تقدیر شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها