Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي؛ آيين بزرگداشت هفته حمل و نقل و روز راهدار برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در آیین بزرگداشت هفته حمل و نقل و روز راهدار ، گفت: با اقدامات انجام شده حوادث جاده‌ای از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش یافته است.

استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان با ۶ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه اصلی و قرار گیری در شاه‌راه شمال به جنوب و غرب به شرق از جمله استان‌های مطرح و مهم در سطح کشور است.

سید«علی آقازاده» افزود: سالانه ۱۵۰ میلیون سفر در سطح راه‌های استان مرکزی انجام می شود و کاهش حوادث ترافیکی با این حجم از تردد، نیازمند مدیریت جهادی است.

وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده حوادث جاده‌ای از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش یافته است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: کاهش ۱۰ درصدی تلفات جاده‌ای تاپایان سال در استان مرکزی نسبت به سال گذشته با همکاری اورژانس، پلیس، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و هلال احمر در دستور کار این استان قراردارد.

آقازاده یادآورشد: با وجود اقدامات انجام شده و اصلاح جاده‌ها سالانه ۱۷ تا ۱۸ هزار نفر در سطح جاده‌های کشور جان خود را از دست می دهند که این تلفات نسبت به مدت ۱۰ سال گذشته ۲۰ تا ۲۵درصد کاهش یافته است.

وی آموزش به رانندگان و آشنایی خانواده‌ها با قوانین و مقررات ترافیکی را کلید کاهش تلفات جاده‌ای در کشور و استان مرکزی دانست و افزود: افزایش آگاهی مردم و خانواده‌ها با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی کاهش ۵۰ درصدی تلفات را به همراه دارد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها