Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي؛ آيين بزرگداشت روز شهدا در اراك برگزار شد

زمانی‌قمی استاندار مرکزی در همایش بزرگداشت روز شهدا که با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در محل استانداری برگزار شد، گفت: هیچ اقدامی مقدس‌تر از حفاظت از فرهنگ ایثار و شهادت نیست.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به سالروز صدور فرمان تاریخی رهبر انقلاب مبنی بر تأسیس بنیاد شهید ، گفت: امام راحل ندایی متفاوت سر داد و برتری منشور دین برای اداره جامعه را به منصه ظهور رساند و خیمه جمهوری اسلامی را برپا کرد، اما این خیمه به منظور تضمین دوام و قوام خود به ستون‌های محکمی نیاز داشت.
 زمانی‌قمی خدمت به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را افتخار بزرگی دانست و تصریح کرد: بهترین ستون‌ها ایجاد نهادهایی همچون سپاه پاسداران، بسیج مستضعفین، ارتش و... بود که این خیمه باعظمت جمهوری اسلامی را حفاظت کرده و موجب قوام آن شدند، در رأس همه این ستون‌ها بنیاد شهید انقلاب اسلامی است که فرهنگ، معنویت و عظمت را در جامعه ترویج داده و از آفرینندگان آن حفاظت می‌کند.
زمانی قمی استاندار مرکزی ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) با اشاره به مظلومیت دختر پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) گفت: تنها مدت کمی پس از رحلت پیامبر(ص) آزار و اذیت اهل بیت(ع) توسط مخالفان شروع شد و با نادیده گرفتن حقیقت غدیرخم، به جای حاکمیت والاترین چهره بشریت حضرت علی(ع)،  افراد قدرت طلب  بر جامعه آن زمان حکم راندند و با تاسف همچنان شاهد آثار زیانبار آن واقعه در جوامع هستیم.
 وی تصریح کرد: اگر مظهر پاکی و درستی که علی(ع) است، بر بشریت حکومت می‌کرد، امروز جهانی غیر دنیای کنونی داشتیم.
حجت‌الاسلام اسلامی از اساتید حوزه و دانشگاه قم نیز گفت: شهادت نزد خداوند از جایگاه والایی برخوردار است و با چکیدن یک قطره از خون شهید بر زمین همه گناهانش بخشیده شده و خدا را می‌بیند.
 وی بر تکریم مقام شهدا تاکید کرد و گفت: قدم اول تکریم مقام شهدا این است که همیشه به یادشان باشیم، قدم دوم معرفت به شهید و شهادت است چراکه شهدا با نثار خون خود، هدایت‌بخشی می‌کنند. گام سوم نیز همان تبعیت از شهدا و ادامه راه آرمان‌های آنهاست که باید مستمر باشد.
 اسلامی اظهار کرد: خون شهید تمدن‌ساز است و با از جان گذشتگی خود جامعه را از تاریکی‌ها به سوی روشنایی هدایت می‌کند. وظیفه همگان است که به قشر ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا خدمت کرده و روحیه ایثارگری را ترویج دهیم.
وی ضمن تاکید بر خدمت به خلق گفت: شهدا این راه را پیمودند و جانشان را در راه محبوب ازلی قربانی کردند.
گفتنی است  در این مراسم مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز مطالبی را بیان کرد و در پایان از خانواده‌های سه شهید مدافع حرم شهرستان اراک ، شهیدان سعید مسلمی، حمید انصاری و محمد زهره‌وند تجلیل شد.

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها