Portal_background_image

با حضور استاندار؛ آيين اختتاميه چهارمين جشنواره قرآني گلهاي محمدي(ص) و فاطمي(س) برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان آیین اختتامیه مرحله استانی مسابقات چهارمین جشنواره قرآنی گلهای محمدی(ص) و فاطمی(س) در شازند برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره باید در سطح ملی دنبال شود، اظهار کرد: در طول تاریخ و حتی بعد از انقلاب اسلامی جریانات انحرافی ما را نگران کرده‌اند درواقع عدم استنباط درست از آیات قرآن و برداشت شخصی، باعث ایجاد جریانات انحرافی شده است چنانچه نمونه آن را در منطقه فراوان می‌بینیم.

زمانی‌قمی افزود: این جشنواره‌ها با انتقال درست مفاهیم قرآن و ارائه برداشت درست از دین و اهل‌بیت(ع) به نوجوانان می‌توانند مانع از انحرافات اعتقادی شوند ، امروز برداشت‌های غلط از قرآن گروه‌های تکفیری را ایجاد کرده است.

استاندار مرکزی گفت: این برداشت‌های غلط باعث شد بسیاری از بزرگان اسلام و انقلاب مانند رجایی و بهشتی ترور شوند؛ لذا کارکرد جشنواره قرآن بسیار مهم است و می‌تواند از  جریانات انحرافی در دین جلوگیری کند.

گفتنی است  مرحله استانی این جشنواره از روز شنبه با حضور شرکت کنندگانی از ۹ شهرستان به میزبانی شهرستان شازند برگزار شد.هفت هزار و 746 نفر دانش آموز دختر و پسر در مرحله شهرستانی این جشنواره در رشته‌های حفظ، قرائت، مفاهیم، ترتیل و تحقیق با یکدیگر به رقابت پرداختند و در مرحله هنری این جشنواره نیز چهار هزار اثر نقاشی در سطح شهرستانی این دوره از مسابقات به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد 2 هزار اثر به مرحله داوری راه یافت.
از مجموع شرکت کنندگان 200 نفر پسر و 220 نفر دختر به مرحله استانی این جشنواره راه یافتند و از این تعداد 38 نفر به عنوان نفرات برتر استانی معرفی و در این آیین از آنان تقدیر شد.
نفرات نخست این جشنواره به مرحله کشوری که اواخر شهریور ماه در کرج برگزار می‌شود، اعزام می‌شوند.
در پایان این آیین از برترین های این جشنواره با حضور استاندار ،نمایندگان و برخی از مدیران استانی  تقدیر شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها