Portal_background_image

با حضور استاندار؛ آيين اختتاميه جشنواره استاني گلهاي محمدي و گل هاي فاطمي برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره استانی گلهای محمدی و گل های فاطمی که با حضور قائم مقام شورای توسعه قرآنی کشور در دلیجان برگزار شد، گفت: برگزاری پنج دوره جشنواره گل های محمدی و فاطمی در این استان تمرین اجرای کارهای بزرگ فرهنگی با امکانات و منابع مالی کم است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس نیز یکی از نمونه های مهم اجرای کارهای بزرگ با عزم و اراده مردم بود.       

وی با بیان اینکه کشور در شرایط خاصی قرار دارد، ادامه داد: راه عبور از چالش های کنونی کشور تکیه بر داشته های داخلی و تقویت وحدت و همدلی است.        

استاندار مرکزی اظهار داشت: نام قرآن برکت جشنواره گل های محمدی است و هرگاه نظام با مشکل بزرگی مواجه شده همانطور که خداوند وعده داده با تمسک از مشکلات پیروزمندانه بیرون آمده است.         

آقازاده گفت: جشنواره گل های محمدی و گلهای فاطمی اقدامی حسنه است که برای پنجمین دوره در استان برگزار شد.

 قائم مقام شورای توسعه قرآنی کشور  نیز اظهار کرد: در حیات 40 ساله انقلاب اسلامی تنها 10 فیلم و سریال با موضوع قرآنی ساخته شده است که اغلب این تولیدها در زمره پر مخاطب ترین فیلم ها بوده اند.      
وی ادامه داد: سالانه 100 فیلم در کشور ساخته می شود که سهم تولیدات فاخر قرآنی باید افزایش یابد.   

قائم مقام شورای توسعه قرآنی کشور اظهار داشت: رویکرد دشمن در جنگ نرم بهره گیری هدفمند از جذابیت هنری برای انتقال مفاهیم و محتوای مسموم است و این تکلیف جامعه هنری را سنگین تر می کند.

حجت الاسلام محمدی گفت: کتاب وحی مجموعه ای از آموزه های ناب و درس زندگی و سعادت در خود دارد که باید با زیباترین شکل در جشنواره ها و در سند اطلاعات فرهنگی و هنری مردم قرار گیرد.

وی تاکید کرد: همدلی مسئولان در اجرای جشنواره و محتوا محوری از ویژگی های جشنواره گل های محمدی و فاطمی است.

قائم مقام شورای توسعه قرآنی کشور گفت: ترویج این جشنواره به عنوان الگو، برگزاری در سطح منطقه ای و کیفیت بخشی به محتوای آثار باید مورد توجه برگزار کنندگان این جشنواره قرآنی قرار گیرد.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به ایجاد زیرساخت ها و تامین منابع مالی در استان برای برگزاری جشنواره در سطح ملی و بین المللی، ادامه داد: شورای توسعه قرآنی کشور از این جشنواره حمایت می کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز در این آیین گفت: 11 هزار و 520 نفر از 12 شهرستان در پنجمین جشنواره گ لهای محمدی و گل های فاطمی شرکت کردند.

حجت الاسلام قربان پور افزود: یکهزار و 493 اثر در بخش هنری جشنواره پذیرفته شد.

وی اظهار داشت: 525 شرکت کننده به مرحله استانی راه یافتند که 124 نفر در بخش های قرآنی شامل حفظ،قرائت و مفاهیم و هنری به عنوان نفرات اول تا سوم تجلیل می شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: همدلی مردم و مسئولان برای برگزار جشنواره، بیان مفاهیم قرآنی در آثار هنری را ویژگی های جشنواره گل‌های محمدی و فاطمی است.

حجت الاسلام قربان پور افزود: آثار هنری در موضوع آب، آسیب های اجتماعی و گسترش فرهنگ قرآنی بود و سرمایه گذاری در این حوزه از نیازهای مهم کشور و استان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: استان مرکزی به دلیل بهره مندی از استعداهای قرآنی ظرفیت تبدیل شدن به قطب قرآنی کشور را دارد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها