Portal_background_image

آيت الله رسولي محلاتي: عامل موفقیت علما اخلاص آنان است

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: عامل موفقیت علمای دین، اخلاص آنان است.

آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی روز چهارشنبه درمراسم یک روزه بزرگداشت خود در سالن پیامبر اعظم استانداري  با بیان اینکه عامل موفقیت علمای دین اخلاص آنان است، افزود: تنها عامل موفقیت، رضایت خداوند و تکیه بر اوست و علمایی که در جامعه الگو شدند راضی به رضای خدا شدند و به او توکل کردند.

وی با بیان اینکه، اسلام دین راهگشا و زندگی ساز برای بشر است، گفت: اکنون وظیفه علمای دین نسبت به گذشته سنگین تر شده است و باید ضمن معرفی درست اسلام، در مقابل تهاجمات و شبهات از آن دفاع کنند.

آیت الله رسولی محلاتی ولایت فقیه را عامل رستگاری دانست و گفت: طلاب باید با معیار قرار دادن سخنان امام راحل و رهبر معظم انقلاب امور دینی را در میان مردم گسترش دهند.

آیت الله رسولی محلاتی، انقلاب اسلامی را ادامه عاشورا دانست و گفت: وظیفه همه ما حفظ و حراست از انقلاب و نظام اسلامی است.

 آیت‌الله سید هاشم رسولی محلاتی ضمن یاد آوری خاطرات خود با حضرت امام خمینی(ره) اظهار کرد: قرآن معیار ارزش کارها را به حسن عمل می‌داند نه کثرت عمل.

در ادامه اين همايش، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی با بیان اینکه، فقه جعفری ظرفیت بالایی برای پاسخگویی به شبهات دینی دارد و علما باید با استفاده از این ظرفیت با شبه افکنی های دشمنان مقابله و آن را خنثی کنند، افزود: علما اولین محافظان دین و دینداری مردم هستند و تا به امروز در تمام صحنه ها از اسلام و مردم دفاع کردند.

امام جمعه اراک با بیان اینکه، امروز هجمه های زیادی به دین مبین اسلام می شود گفت: اکنون وظیفه حوزه های علیمه و علما سنگین تر شده است و باید با توطئه ها و شبهه افکنی ها مقابله کنند.

وی در ادامه تجلیل از علما را وظیفه مردم دانست و گفت: تجلیل از علما باعث انتشار دین در جامعه می شود چرا که آنان نمادها و حاملان دین در جامعه هستند و مردم برای هدایت به آنان رجوع می کنند.

آیت الله دری نجف آبادی، گسترش اندیشه های اسلامی و معرفی شخصیت های دینی را نیازمند حضور ارگانی قوی و توانمند دانست و گفت: این ارگان می تواند در استان های تهران، قم و مرکزی فعالیت کند و در مسیر تکریم بزرگان دین حرکت کند.

وی در ادامه از ضرورت توسعه حوزه علمیه اراک سخن گفت و افزود: اراک در گذشته از مهمترین شهرهای عالم پرور بوده و حوزه علمیه آن از حوزه های مهم کشور بوده است که باید احیا شود.

آیت الله دری با اشاره به تلاش دفتر نمایندگی رهبری در استان برای گسترش فعالیت های حوزوی، خواستار حمایت رهبری، حوزه علمیه قم و علما از توسعه و گسترش فعالیت های حوزه علمیه در استان مرکزی و ساخت مجتمع حوزوی پیامبر اعظم (ص) اراک شد. 

مراسم بزرگداشت آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی روز چهارشنبه با عنوان "امین ولایت، امام و رهبری" در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری  برگزار شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها