Portal_background_image

استاندار: آمار و اطلاعات صحيح كليد برنامه ريزي و توسعه كشور است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی ثبت احوال استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: آمار و اطلاعات صحیح و به روز ثبت وقایع چهارگانه کلید برنامه ریزی و توسعه کشور و استان است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: ثبت وقایع حیاتی چهارگانه توسط ثبت احوال نقش مهمی در تصمیم گیری های کلان کشور داشته و یکی از ابزارهای مهم مسئولان در برنامه ریزی برای توسعه، مهار چالش ها و مشکلات و اقدامات اثربخش در بهبود نرخ جمعیت، کاهش طلاق و پیشگیری از وقوع جرایم و اسی های اجتماعی است.

وی با یادآوری کاهش نرخ جمعیت و ازدواج در استان و کشور ادامه داد: این آمارها می تواند چراغ راه مسئولان و دستگاه های اجرایی برای انجام برنامه ریزی های دقیق در تقویت هرم جمعیتی و کاهش معضلات و آسیب ها در استان باشد.

استاندار مرکزی گفت:نخستین ایستگاه سیار صدور کارت ملی هوشمند برای سالمندان و معلولان استان ایجاد شده و این ایستگاه 4 دی ماه با حضور معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور برای ارایه خدمات به اقشار مشمول به بهره برداری می رسد.

مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی نیز در این نشست گفت: این استان با ثبت و پوشش 99 و هشت دهم درصد از موالید و 99 و 9 دهم درصد آمار وفات رتبه نخست پوشش آمار حیاتی ولادت و وفات را در کشور به خود اختصاص داده است.

 خسروی افزود: 50 هزار و 593 مورد شناسنامه امسال برای افراد بالای 15 سال و 15 هزار و 285 مورد شناسنامه برای افراد زیر 15 سال در استان مرکزی صادر شده است.

وی یاد آور شد: یک میلیون و 117 هزار نفر از جمعیت این استان بالای 15 سال و واجد شرایط کارت ملی هوشمند هستند که تاکنون 518 هزار و 421 نفر برای دریافت این کارت ثبت نام کرده اند که این آمار 46 درصد از واجدان شرایط است.

مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی ادامه داد: از مجموع افراد ثبت نام شده برای کارت هوشمند ملی، 17 هزار و 921 نفر هنوز برای دریافت کارت هوشمند مراجعه نکرده اند که انتظار است این افراد هر چه سریعتر اقدام کنند زیرا اعتبار کارت های ملی قدیمی تنها تا  پایان سال جاری اعتبار دارد.

وی گفت: صدور شناسنامه مکانیزه نیز از سال 89 در این استان اجرایی شده و در هشت ماه امسال 50 هزار و 593 جلد شناسنامه مکانیزه برای افراد بزرگسال و 15 هزار و 285 جلد برای افراد زیر 15 سال صادر شده است.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها