Portal_background_image

رئيس ستاد انتخابات استان؛ آمادگي فرمانداران براي تشكيل دو هيات اجرايي جداگانه براي انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان در شانزدهمین نشست این ستاد که در محل استانداری برگزار شد با اشاره به نظر اخیر شورای نگهبان، بر آمادگی فرمانداران برای تشکیل هیات های اجرایی جداگانه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی در استان تاکید کرد.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: با توجه به اینکه تشکیل یک هیات اجرایی برای هر دو انتخابات به تایید شورای نگهبان نرسیده است هیات اجرایی برای برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از 21 آذرماه جاری تشکیل می شود.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ابراز کرد : طبق اطلاعیه شماره 4 ستاد انتخابات کشور، نام نویسی از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از 28 آذرماه جاری آغاز و تا چهار دی ماه ادامه خواهد داشت و بطور همزمان  نام نویسی هیات های اجرایی این انتخابات  صورت می گیرد.

حسن بیگی افزود: طبق این اطلاعیه داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری  شخصاً یا بوسیله نماینده خود که کتباً معرفی شده باشد می توانند از 26 آذرماه جاری به مدت هفت روز در ساعات اداری به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه یا وزارت کشور مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

وی بیان کرد: فرمانداران شهرستان های مختلف استان نیز باید در این راستا تلاش مضاعفی به کار گیرند و آخرین اطلاعات را از ستاد انتخابات استان و  وزارت کشور مدام رصد کنند.            

رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اصل 108 قانون اساسی مبنی بر  اینکه تعداد و شرایط خبرگان، کیفیت انتخاب آنها و آیین‏نامه داخلی جلسات آنان برای نخستین دوره باید به وسیله فقهاء اولین شورای نگهبان تهیه و با اکثریت آراء آنان تصویب شود و به تصویب نهایی رهبر انقلاب برسد. از آن پس هر گونه تغییر و تجدید نظر در این قانون و تصویب سایر مقررات مربوط به وظایف خبرگان در صلاحیت خود آنان است، گفت: در نظر شورای نگهبان در ماده 7 قانون، انتخاب یک نفر از اعضای شورای مذکور به انتخاب شورای اسلامی شهرستان یا بخش درخصوص انتخابات مجلس خبرگان رهبری مغایر اصل 108 قانون اساسی است.

حسن بیگی عنوان کرد: مباحث انتخابات در این استان با جدیت تمام دنبال می شود و در بیشتر شهرستان های استان روند و وضعیت از نزدیک بررسی شده و در شهرستان های کمیجان، دلیجان، محلات و شازند نیز به زودی انجام می شود.            

گفتنی است در این نشست اعضای کمیته های مختلف فعالیت ها و برنامه های صورت گرفته در حوزه خود را گزارش دادند.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها