Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: آماده باش كامل در استان با آغاز موج دوم بارش ها / لزوم توجه مردم به هشدارهاي ستاد بحران و هواشناسي

آقازاده استاندار مرکزی با اعلام آماده باش کامل در استان با آغاز موج دوم بارش ها، گفت: انتظار مجموعه دولت از مردم این است که مانند همیشه با ستاد مدیریت بحران همکاری کنند و توصیه ها را جدی بگیرند.

سید علی آقازاده در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری مرکزی گفت: موج اول بارش های نوروزی را با تدبیر و همکاری مردم و در سایه تشکیل جلسات مستمر ستاد مدیریت بحران استان بدون هیچ حادثه ای پشت سرگذاشتیم و اگر تدبیر ستاد مدیریت بحران صورت نمی گرفت قطعا در استان مرکزی به دلیل حجم قابل توجه بارش ها حوادث مختلفی به وقوع می پیوست.

وی از برگزاری جلسات مستمر روزانه ستاد مدیریت بحران در مرکز استان و تمامی شهرستانی های استان خبر داد و افزود: به منظور مدیریت و تقویت آمادگی های دستگاههای اجرایی استان همزمان با آغاز موج دوم بارش های نوروزی به صورت مرتب جلسات تشکیل و تدابیر لازم به منظور کسب آمادگی بیشتر در موج دوم بارش ها اتخاذ خواهد شد.

استاندار استان مرکزی در ادامه گفت: براساس پیش بینی های سازمان هواشناسی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری شاهد وقوع رگبارهای پراکنده ای در نقاط مختلف استان خواهیم بود اما شدت بارش ها براساس پیش بینی ها در موج دوم کمتر از بارش های صورت گرفته در موج اول خواهد بود.

وی از آمادگی دستگاههای اجرایی استان در موجب دوم بارش های نوروزی خبر داد و افزود: انتظار مجموعه دولت از مردم این است که مانند همیشه با ستاد مدیریت بحران همکاری کنند و توصیه ها را جدی بگیرند.

آقازاده خواستار اجرایی شدن تصمیمات ستاد مدیریت بحران در سراسر استان مرکزی شد و از شهروندان و مسافرین نوروزی خواست تا در اجرایی شدن مصوبات و تصمیمات صورت گرفته با ستاد مدیریت بحران نهایت همکاری لازم را داشته باشند.

وی در ادامه از مردم و مسافرین نوروزی خواست تا در مسیل و حاشیه رودخانه های استان توقف نکنند و در هنگام تردد از محورهای استان به ویژه نقاط سرد و کوهستانی نسبت به تجهیز کامل خودرو اقدام کنند.

استاندار مرکزی در خصوص آخرین وضعیت پذیرش رودخانه ها و سدهای استان از سیلاب های احتمالی در موج دوم بارش های نوروزی نیز گفت: هم اکنون رودخانه های استان با ظرفیت حداکثری منابع آبی مواجه هستند و احتمال خطر طغیان رودخانه ها با شدت بارش ها در موج دوم وجود دارد.

وی تصریح کرد: به میهمانان نوروزی و مردم استان اکیدا توصیه می شود از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه ها به ویژه در زمان بارندگی اجتناب کنند تا خطری آنها را تهدید نکند.


دسته بندی

مدیر کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها