Portal_background_image

آقا صادقي : بايد از پتانسيل قوي بازنشستگان استفاده شود

همایش تجلیل از بازنشستگان استان مرکزی همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان برگزار شد.

دکتر آقاصادقی معاون توسعه منابع انسانی استانداری مرکزی در مراسم تجليل از بازنشستگان به مناسبت روز تكريم خانواده گفت: باید از پتانسیل قوی و تجربیات بازنشستگان استفاده شود و نباید همیشه جوانان با آزمایش و خطا کار را جلو ببرند.
آقا صادقي گفت: یکی از نقایص بعضی انسانها استفاده نکردن از تجربیات بازنشستگان است و این مسئله به زیان کشور می باشد.
وی افزود: در حال حاضر در جامعه شرایطی فراهم شده که به علت تغییر کارکنان از ورود بازنشستگان همان ادارات ممانعت به عمل می آید.
آقاصادقی در ادامه با اشاره از تجلیل بازنشستگان گفت: معاون توسعه منابع انسانی استان مرکزی گفت: بازنشستگان باید جدی تر در امور وارد شوند. نباید در زمانی که به بیشترین حقوق احتیاج دارند کمترین مزایا را دریافت کنند.
وی به رویکرد دولت دکتر احمدی نژاد اشاره نمود: در برنامه پنجم توسعه کشور برای بازنشستگان تصمیمات خوبی گرفته شده است و گام های بسیار موثری در حقوق بازنشستگان برداشته شده است.
دکتر آقاصادقی افزود: باید از آقای جلالی رییس سازمان بازنشستگان تشکر نمود که با رفتار و کردار مناسب فضای مناسبی را برای بازنشستگان محترم استان ایجاد نموده است تا جایی که سازمان بازنشستگی استان توانسته است رتبه اول تکریم ارباب رجوع را بدست آورد.
وی در ادامه به دغدغه های تفسیر قانون به نفع بازنشستگان اشاره نمود و گفت: رسیدگی به امور بازنشستگان نیازمند عزم جدی است و توجه دولتمردان و قانونگذاران و مجریان را می طلبد. این مراسم با برنامه های فرهنگی همراه بود و در پایان از بازنشستگان نمونه استان تقدیر به عمل آمد.

 

علیرضا جلالی در همایش تجلیل از بازنشستگان به مناسبت روز تکریم خانواده نيز گفت: خدمتگزاران صدیق دیروز یاران با وفای امروز هستند و همچون نعمتی هستند که نباید به راحتی از آنها گذشت، چرا که بازنشستگان بازوی مشورتی جامعه هستند.
وی افزود: در استان مرکزی ۲۱ هزار بازنشسته و ۲۰ هزار شاغل وجود دارد، که بالا بودن آمار بازنشستگان‌ نسبت به شاغلان سبب شده دخل و خرج این سازمان با هم نخواند و این سازمان همواره شرمنده بازنشستگان باشد.
جلالی در ادامه گفت: خانه مهر در ۶۸۰ مترمربع مساحت برای انجام فعالیت‌های علمی، فرهنگی، هنری و اجتماعی بازنشستگان احداث شده است که بازنشستگان می‌توانند به طور رایگان عضو این خانه شده و فعالیت علمی فرهنگی خود را در این مکان انجام دهند
جلالی افزود: بازنشستگی یکی از مراحل اصلی زندگی می باشد که بازنشستگان دین خود را به جامعه ادا نموده اند و ما وظیفه داریم به آنها احترام گذاشته و جایگاه آنان را حفظ کنیم.
رئیس سازمان بازنشستگی استان مرکزی تامین معیشت بازنشستگان، برگزاری تورهای زیارتی، سیاحتی و اجرای قانون خدمات کشوری و اعطای بیمه تکمیلی در حد متوسط برای بازنشستگان را از برنامه‌های این سازمان عنوان کرد و گفت: سایت سازمان بازنشستگان به آدرس www.cspf.ir راه‌اندازی شده و بازنشستگان می‌توانند برای ثبت نام و گرفتن وام ضروری به این سایت مراجعه کنند.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها