Portal_background_image

آقاصادقی: دفاتر پیشخوان دولت در شهرکهای صنعتی استان مرکزی مستقر می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار از پیگیری این معاونت جهت استقرار دفاتر پیشخوان دولت در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد.
 

دکتر سعید آقاصادقی با  اشاره به بازدید مسوولان امور برنامه‌ریزی و تأمین منابع انسانی ریاست جمهوری به استان که با هدف بازدید از دفاتر پیشخوان دولت، بررسی نحوه پیشرفت استان در خصوص اجرای سند تفاهم‌نامه تحول اداری و بررسی نیازمندی‌های استان در مورد صدور مجوزهای استخدامی صورت گرفت گفت: براساس اظهار نظر شفاهی اعلام شده، عملکرد ما در حوزه اجرای سند رضایت‌بخش بوده و در خصوص مجوزهای استخدامی نیز، نتیجه این بازدید، صدور 500 مجوز استخدام در استان بوده است.
 

وی در خصوص نتیجه بازدید از دفاتر پیشخوان دولت نیز تصریح کرد: ما به دنبال اخذ مجوز توزیع فراخوان جهت ثبت نام متقاضیان ایجاد دفاتر پیشخوان دولت در شهرک‌های صنعتی هستیم.
 

آقاصادقی تصریح کرد: بخشی از مجوز ایجاد دفاتر مذکور دریافت شده و مقرر شده است که در هر شهرک صنعتی یک دفتر پیشخوان دولت مستقر شود.
 

گفت: با هماهنگی شرکت شهرک‌ها، متقاضیانی که مایل به ایجاد دفتر پیشخوان در شهرک‌های صنعتی هستند مجوز دریافت می‌کنند.
 

آقاصادقی همچنین در خصوص دفاتر شهری گفت: در راستای افزایش این دفاتر در سطح شهرها نیز در حال اخذ مجوز هستیم تا از اینطریق پراکندگی این دفاتر را در شهرها افزایش دهیم.
 

وی تعداد دفاتر شهری استان را 100 و دفاتر روستایی را 270 دفتر عنوان کرد و گفت: در مورد ایجاد دفاتر در روستاها محدودیتی وجود ندارد و روستاهایی که حد نصاب خاصی از جمعیت را دارا باشند می‌توانند دفتر پیشخوان دولت داشته باشند.
 

آقاصادقی از امکان دریافت تسهیلات ایجاد دفتر پیشخوان دولت از طریق انجمن صنفی این دفاتر خبر داد و گفت: متقاضیان دفاتر شهری باید یک ملک تجاری یا اداری به مساحت 50 متر مربع اجاری یا ملکی را جهت استقرار دفتر دارا بوده، مدرک کارشناسی به بالا داشته و شغل دولتی نداشته باشند.
 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار در پایان با بیان اینکه خانواده‌های ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان بالای 25 درصد در اولویت دریافت مجوز قرار دارند خاطرنشان کرد: دریافت استعلام‌های مختلف و گزینش، از دیگر مراحلی است که در مسیر دریافت مجوز دفاتر پیشخوان دولت باید طی شود.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها