Portal_background_image

آقاصادقي: تبیین مصادیق فساد اداری برای کارمندان یک ضرورت است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تبیین مصادیق فساد اداری برای کارمندان را در راستای ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد یک ضرورت دانست.

دکتر سعید آقاصادقی  با اشاره به اجرای آیین‌نامه ارتقای سلامت اداری در استان و تشکیل کمیته‌ای بر این اساس، با ریاست استاندار و به دبیری معاونت مدیریت توسعه و منابع انسانی، در تشریح عملکرد این کمیته طی سال گذشته اظهار کرد: این کمیته همچنان فعال است و با وجود ابلاغ قانون ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد فعالیت این کمیته همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در سال 90 در راستای اجرای این آیین‌نامه بازرسان مبارزه با رشوه در تمام دستگاه‌های استان منصوب شدند. علاوه بر آن بازرسان ویژه از طرف استاندار حکم گرفته و می‌توانند به تمام دستگاه‌ها مراجعه کنند.

آقاصادقی از برگزاری بیش از 12 هزار نفر ساعت کلاس آموزشی برای کارمندان دولت طی سال گذشته خبر داد و گفت: تبیین مواردی که جزو فساد اداری محسوب می‌شود برای کارمندان یک ضرورت است. کارمند باید بداند خط قرمزش کجاست تا از برخورد سلیقه‌ای در این حوزه جلوگیری شود.

دبیر کمیته ارتقای سلامت اداری استان با بیان این مطلب که این آموزش‌ها براساس مصوبه کارگروه نظام سلامت اداری مبنی براینکه تمامی دستگاه‌ها موظفند کارکنان خود را تحت آموزش قرار دهند ارایه شد اضافه کرد: در سال گذشته همچنین، تمامی دستگاه‌ها مکلف شدند که اطلاعات املاک و اسناد خود را در اختیار سازمان امور اقصادی و دارایی استان قرار دهند تا مفسده‌ای درخصوص جابجایی اموال نداشته باشیم.

وی از دیگر اقدامات انجام شده را شناسایی گلوگاه‌های فساد در دستگاه‌های مختلف عنوان کرد و افزود: هر دستگاه به تبع کارکرد و وظایف خود بخش‌هایی دارد که ممکن است قابلیت تبدیل شدن به گلوگاه فساد را داشته باشند. برای مثال بخش اعتبارات یا کارشناسی و ارزیابی املاک در یک بانک می‌تواند به گلوگاه فساد تبدیل شود.

معاون استاندار در پایان، با اشاره به اهدای لوح تقدیر توسط معاون سازمان بازرسی کل کشور به استاندار در سال جاری گفت: اهدای این لوح نشانگر عملکرد خوب تمامی دستگاه‌ها، استاندار و نماینده ولی فقیه و روحیه خوب مدیران در حوزه سلامت اداری و ارتقای آن در سطح استان است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها