Portal_background_image

آقازاده مطرح كرد: استان مركزي داراي كمترين ميزان فساد اداري در بين استان هاي كشور است / صادرات 520 ميليون دلاري استان در سالجاري

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای اداری استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: طبق بررسی انجام شده توسط مرکز تحقیقات و پژوهش های مجلس شورای اسلامی درخصوص میزان شیوع رشوه در ادارات دولتی در زمستان 96 ، استان مرکزی دارای پایین ترین رتبه در بین سایر استان های کشور است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تخلفاتی در دستگاه های دولتی این استان وجود داشته اما از میانگین کشوری پایین تر است و مدیران باید بکوشند ضمن حفظ این شرایط با مراقبت های خاص درصد تخلفات را هر روز کاهش دهند.

استاندار مرکزی ادامه داد: مردم خواهان سلامت در دستگاه های اجرایی هستند و  این  اینکه ادارات این استان دارای کمترین ناهنجاری های اداری هستند می تواند باعث افزایش روحیه امید در جامعه شود لذا باید بخوبی اطلاع رسانی گردد.

آقازاده با اشاره به برگزاری چهل و يكمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم در استان،  گفت: این مراسم 10 مهرماه در هتل امیر کبیر اراک  برگزار می شود  لذا  همه دستگاه های اجرایی، سازمان های مردم نهاد،  شورای اسلامی شهر، شهرداری و دیگر نهادی های ذی ربط باید تمام تلاش خود را برای برگزاری مطلوب این مسابقات بکار گیرند.

وی افزود: شرایط اجتماعی و سیاسی امروز جامعه می طلبد که این مسابقات نسبت به سال گذشته با شکوهتر برگزار شود و در برگزاری آن هزینه ها نیز مدیریت و صرفه جویی لازم انجام شود .

استاندار مرکزی با اشاره به افزایش 12 درصدی صادرات غیر نفتی استان در 6 ماه ابتدای سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل،  گفت: صادرات غیر نفتی استان در  6 ماهه ابتدای سالجاری به میزان 520 میلیون دلار بوده است که در نیمه دوم سال شاهد افزایش این میزان صادرات خواهیم بود.

وی افزود: این مهم نتیجه تلاش بخش خصوصی، کارآفرینان ، دستگاه های مرتبط و کسانی است که امنیت لازم را برای کشور به ارمغان آورند تا در سایه امنیت این فعالیت ها  انجام شود که باید از همه این عزیزان تقدیر و تشکر نمود.

 استاندار مرکزی سرکشی مدیران استانی از شهرستانها را تکلیف مهم آنان دانست و گفت : سرکشی از شهرستانها اولویت مهم مدیریت ارشد استان و معاونین استاندار بوده است و آمارها بیانگر این است که تعداد این سفرها نسبت به گذشته افزایش داشته است  و مدیران هم مکلف هستند در هفته دو یا سه روز را به حضور در شهرستانها اختصاص دهند و در جلسه آتی توسط معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گزارشی در این خصوص ارائه خواهد شد.

آقازاده در خصوص اعتراض کامیونداران در چند روز گذشته نیز گفت: با وجود اخباری از کاهش بارگیری کالا در چند روز گذشته در سطح کشور، استان مرکزی با تلاش و همکاری اتحادیه کامیونداران کمترین مشکل را داشته است.

وی گفت: هر جایی که در خصوص بارگیری مشکلاتی در این استان احساس شده سپاه روح الله و شرکت پخش فرآورده های نفتی کامیون های خود را وارد کردند و این موضوع به بهترین شکل ممکن مدیریت شده است.

استاندار مرکزی اضافه کرد: تلاش دستگاه های اجرایی در بخش های مختلف باید به گونه ای باشد که قابل دفاع باشد و دولت همه تلاش خود را برای رفع مشکلات مختلف جامعه به کار گرفته اما عملکرد برخی دستگاه ها است که به آبروی دولت ضربه می زند.

وی گفت: حضور ایران در سازمان ملل به گونه ای بود که قضاوت دنیا را درخصوص سخنرانی روسای جمهوری ایران و آمریکا برابر جشم جهانیان آشکار کرد.

استاندار مرکزی افزود: رفتار و صحبت های ترامپ برای جامعه جهانی نیز خفت است و افکار جهانی رفتار مسئولان ایران و آمریکار ا می بینند و تحلیل می کنند.

آقازاده توضیح داد: مسیر پیش روی کشور سخت است اما همه باید بکوشند در سایه وحدت حرکت کنند و عملکردها به گونه ای باشد تا مردم رابیش از پیش امیدوار کند.

وی ادامه داد: تحریم ها آخرین فشار آمریکا علیه ایران است که بخش زیادی از آن با بوق های رسانه ای درشت نمایی شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: هیچ کدام از کشورهای دنیا همراه آمریکا نیستند و در نشست روز گذشته (چهارشنبه) شورای امنیت سازمان ملل اگرچه ترامپ رئیس جلسه بود اما هر 14 عضو حتی نزدیکترین متحد آمریکا یعنی انگلیس از موضوع برجام، ایران و تعهد نامه بین المللی دفاع کرد.

 آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز گفت: روحیه وحدت آفرین ملت ایران در کارنامه 40 ساله نظام اسلامی همواره خنثی گر توطئه های دشمنان بوده و ترویج این فرهنگ در شرایط کنونی همچنان سرمایه ای ارزشمند است و در برابر بدخواهان نظام بازدارندگی ایجاد می کند. 

وی ادامه داد: مسئولان و دولتمردان باید به عنوان محور وحدت ملی نقش آفرینی کرده و آحاد جامعه را با ارزش ها و آرمان های مقدس جمهوری اسلامی بیشتر عجین کنند. 

امام جمعه اراک اضافه کرد: انتقاد سازنده در هر شرایطی عامل توسعه و بالندگی کشور است و توهین، تهمت و افترا همواره نکوهیده بوده و اجازه داده نمی شود که به نام انتقاد، شخصیت های انقلابی مورد هجمه قرار گیرند. 

وی ادامه داد: تحریم و فشارهای اقتصادی باید با سویه فرصت برای ایران به پیش برود و در سایه هوشمندی و تکیه بر داشته های خودی و برنامه ریزی شرایطی خلق شود تا بسترهای اقتصادی پویا و مستقل رشد کند. 

آیت الله دری نجف آبادی بیان کرد: اقتصاد کشور ایران به لحاظ وابستگی به نفت آسیب پذیر است و مسئولان باید با حمایت از بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدمات و عملی کردن راهبردهای اقتصاد مقاومتی بکوشند که داشته های اقتصاد بومی را افزایش داده و بارور کنند. 

وی ادامه داد: بیش از 20 درصد بنزین و گازوئیل تولید شده در کشور از مرزهای شرقی، غربی و جنوبی کشور خارج می شود و می طلبد که مسئولان ذیربط در مهار این معضل هرچه سریعتر چاره اندیشی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: اصلاح الگوی مصرف به خصوص در بخش های انرژی و آب، مقابله با قاچاق کالا، نظارت بر واردات، تقویت پایه های اعتقادی لایه های مختلف جامعه به خصوص در سطوح مدیریتی از دیگر عوامل حفظ اقتدار و عظمت ایران اسلامی است که باید مورد توجه آحاد جامعه قرار گیرد. 

وی در خصوص سخنرانی رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در نشست عمومی سازمان ملل نیز گفت: اگر چه «دونالد ترامپ» از زوایای مختلف ملت ایران را مورد هجمه و تهدید قرار داد، اما بسیاری از حاضران در این نشست از وی انتقاد کردند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در این نشست گفت: چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت از دهم تا 23 مهرماه جاری در اراک برگزار می شود. 

حجت الاسلام حسینی افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری این رویداد بزرگ قرآنی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اندیشیده شده و مسئولان ارشد استان مرکزی نیز حمایت های بسیاری با اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان داشته اند. 

وی ادامه داد: 40 دوره مسابقه قرآن و عترت از سوی سازمان اوقاف و امورخیریه در نقاط مختلف کشور برگزار شده که تنها در بخش بزرگسالان بیش از 100 هزار فعال قرآنی در 400 شهر و شهرستان در بخش های مختلف ترتیل، حفظ، قرائت، همخوانی و اذان با یکدیگر به رقابت پرداخته اند. 

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: بیش از 10 هزار نخبه قرآنی برای رسیدن به مسابقات قرآن و عترت اراک با یکدیگر رقابت کرده اند تا هزار نفر به مرحله کشوری راه پیدا کنند و منتخبان چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در رویدادها و مسابقات مختلف قرآن در سطوح بین المللی هستند. 

وی افزود: پایه و اساس جمهوری اسلامی بر اساس حاکمیت قرآن است و برای تحقق این مهم باید گفتمان قرآنی در لایه های مختلف جامعه به خصوص در مراکز علمی و دانشگاهی حاکم شود. 

گفتنی است در این نشست  رئیس مجمع نمایندگان استان، نماینده مردم شهرستان خمین  و نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، فرمانده سپاه روح الله ، رئیس دانشگاه اراک و مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز سخنانی را مطرح کردند.

یادآور می گردد در این نشست غیاثی بعنوان مدیر کل  مدیرت بحران ، آل یاسین مدیر کل حراست استانداری ، میرزایی سرپرست اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری ، عرب فرماندار شهرستان شازند،خزائی پور سرپرست اداره کل روابط عمومی، سلیمانی فرماندار شهرستان دلیجان ،امینی سرپرست فرمانداری شهرستان کمیجان،میرزایی سرپرست اداره کل  سیاسی و انتخابات و تقسیمات کشوری ،حمیدرضا فراهانی سرپرست فرمانداری شهرستان تفرش ،مسعود فراهانی  سرپرست اداره کل  پدافند غیر عامل، هزاوه ای مدیر صندوق کارآفرینی امید، شاه محمدی  مدیر کل فنی و حرفه ای ، محمدی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری، رضایی سرپرست مدیریت شعب بانک کشاورزی ، جدیدی سرپرست اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و بهاروند مدیر کل هواشناسی استان معرفی شدند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها