Portal_background_image

استاندار مركزي مطرح كرد: آغاز فعاليت واحدهاي توليدي استان از 16 فروردين با رعايت پروتكل هاي بهداشتي

آقازاده استاندار مرکزی در نشست قرارگاه پدافند زیستی استان ، گفت: کلیه واحدهای تولیدی استان از روز شنبه 16 فروردین ماه 99 با رعایت پروتکل های بهداشتی مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی فعالیتشان را آغاز می نمایند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: بر اساس راهبردهای پیش‌بینی شده قرار است برخی  صنوف استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از هفته آینده فعالیت خود را از سر بگیرند که این صنوف شامل فروشگاه‌های قطعات لوازم یدکی، خشکشویی‌ها، تعمیرات لوازم خانگی، ظروف یک‌بار مصرف، ابزار و یراق، مصالح ساختمانی، چاپخانه ها، و آهن فروشان هستند.

وی افزود: نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی از سوی بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای این اصناف انجام می‌شودو در صورت تخطی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

آقازاده افزود: کارگروه پدافند زیستی استان مقرر کرده که دانشگاه علوم پزشکی استان گزارشی از این بازگشایی را اواخر هفته اتی ارایه کند و تحلیل علمی در نقاط قوت و ضعف آن صورت بگیرد.

وی افزود: فعالیت تدریجی اصناف آمادگی مردم را نیز به همراه خواهد داشت و با رعایت اصول بهداشتی و به دور از تصمیم احساسی همچنان شیوع این بیماری کنترل خواهد شد.

استاندار مرکزی بیان کرد: باید زمینه برگشت جامعه به فعالیت اقتصادی را با فعالیت تدریجی بنگاه‌های اقتصادی فراهم کرد چراکه ازسرگیری یکباره موجب افزایش آمار ابتلا خواهد شد. بنابراین سیاست ما فعالیت تدریجی خواهد بود تا سلامت مردم همچنان اولویت باشد.

آقازاده تصریح کرد: پنج هزار میلیارد تومان از سوی ستاد ملی برای حمایت از صنایع در روزهای کرونایی به ویژه بیمه بیکاری اختصاص یافته است و فرمانداران باید در شهرستان ها آمارهای مربوط به بیکاری کارگران در حوزه تولید را جمع آوری کنند تا سهم استان از این میزان اعتبار تخصیص یافته به تناسب جمعیت بالای کارگری جذب شود.

وی اظهار داشت: بر اساس تصمیات کارگروه پدافند زیستی استان دستگاه‌های اجرایی باید از روز شنبه همانند گذشته با یک سوم نیرو ها تکالیف و فعالیت‌ها را دنبال کنند.

استاندار مرکزی گفت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد و برنامه گندزدایی از سوی شهرداری‌ها با نظارت فرمانداران تا مهار کامل ویروس کرونا انجام می‌شود.

آقازاده در ادامه افزود:  مردم در روز طبیعت همکاری خوبی برای بیرون نیامدن از خانه و گذراندن ۱۳ فروردین در خانه داشتند که این مهم نشانه درک و فرهنگ مردم منطقه است.

وی اظهار داشت: همکاری نهادها و گروه‌های مردمی با دستگاه‌های اجرایی در تلاش برای مقابله با ویروس کرونا ارزشمند است و این سرمایه اجتماعی باید روز به روز تقویت شود.

استاندار مرکزی گفت: ورودی شهرها در ۲۶ گلوگاه همچنان از سوی نهادهای نظامی و انتظامی کنترل می‌شود تا از ورود بیماران مشکوک به کرونا به استان جلوگیری شود.

آقازاده از رسانه‌ها برای مشارکت فعال و هدفمند در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کنار نیروی انتظامی، گروه‌های مردمی، حلقه مدیریتی و سایر نهادهای مسئول تشکر کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها