Portal_background_image

استاندار مركزي مطرح كرد: آغاز عمليات اجرايي بزرگترين كشتارگاه صنعتي دام استان در سالجاري

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از گروه کارخانجات صنایع غذایی درسا، گفت: عملیات اجرایی احداث بزرگترین کشتارگاه صنعتی دام استان مرکزی و استان های همجوار در سال جاری آغاز می شود.

آقازاده استاندار مرکزی با اشاره به قدیمی ، سنتی و استاندارد نبودن کشتارگاه دام فعلی استان، اظهار کرد:  با توجه به نبود کشتارگاه صنعتی دام سبک و سنگین در استان مرکزی و استان های همجوار احداث یک کشتارگاه صنعتی جامع و کامل در استان امری ضروری است .

وی افزود: هر سال نیمی از کشتار طیور در استان توسط کارخانجات درسا انجام می شود و  احداث کشتارگاه صنعتی دام استان در این منطقه چرخه کشتارگاهی را کامل می کند .

استاندار مرکزی گفت: امیدواریم با صحبت و توافق انجام شده و اراده مدیران درسا در این کار و قول استان بر حمایت تمام قد از اجرای این پروژه در سال 97 آغاز عملیات اجرائی  احداث بزرگترین کشتارگاه صنعتی دام در استان را شاهد باشیم.

استاندار مرکزی گفت: گروه کارخانجات صنایع غذایی درسا واحد صددرصد خصوصی است که در 25 سال گذشته رشد قابل توجه ای داشته که قابل تقدیر است.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بیشتر واحدهای تولیدی در کشور  نیازمند حمایت جدی دولت و مجموعه دستگاه های دولتی هستند، گفت: حمایت دولت از بخش خصوصی باعث تقویت اعتماد و اطمینان بیشتر این بخش برای انجام فعالیت های اقتصادی می شود.

وی با تاکید بر نقش موثر مدیران بخش خصوصی در موفقیت این واحدها، بیان کرد: خیلی از واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری های بخش خصوصی به دلیل سوء مدیریت با بحران و آسیب های جدی مواجه شده اند لذا اگر مدیریت صحیح با حمایت دستگاه های دولتی همراه باشد واحدهای تولیدی می توانند به بهترین شکل ممکن ارائه خدمات کنند.

استاندار مرکزی ادامه داد:ارتباط نزدیک بین دستگاه های دولتی و مدیران اجرائی با مدیران بخش خصوصی به ویژه در بخش صنعت و کشاورزی می تواند در رونق تولید کارساز باشد.

گفتنی است استاندار مرکزی به همراه جمعی از مسئولین با حضور در گروه کارخانجات صنایع غذایی درسا، از بخشهای مختلف این واحد تولیدی بازدید کرد.

یادآور می گردد شرکت تعاونی کشتارگاه صنعتی درسا مرغ  که در سال 1373 د ر جاده اراک - برو جرد به بهره برداری رسید دارای یک کشتارگاه تمام اتوماتیک با ظرفیت  هشت هزار قطعه درساعت و 10 سالن تونل انجماد به ظرفیت کلی دویست تن در شبانه روز و یک مجموعه سردخانه نگهداری به ظرفیت سه هزارتن می باشد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها