Portal_background_image

آغاز طرح ایجاد 1000 هکتار فضای سبز در شهر اراک

با حضور استاندار مرکزی صبح روز گذشته  طرح ایجاد 1000 هکتار فضای سبز در محل کمربندی شمالی شهر اراک آغاز گردید.

محمدحسین مقیمی در حاشیه مراسم هفته درختکاری که به همت شهرداری اراک برگزار شده بود، طی گفتگوئی با خبرنگاران، گفت: یکی از مهمترین مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی  هوای کلانشهر اراک ایجاد  1000 هکتار فضای سبز می باشد که بر این اساس مقرر است 500 هکتار آن از سوی شهرداری و 250 هکتار آن از سوی صنایع و 250 هکتار دیگر آن از سوی دانشگاهها ایجاد شود و امروز حدود 118 هکتار توسط شهرداری بعنوان گام نخست انجام شده است.

وی با تقدیر از این اقدام شهرداری و شورای اسلامی شهر اراک و همچنین شورای اسلامی روستای چقاء، گفت: سایر دستگاههای مربوطه بالاخص صنایع نیز می بایست تکالیف و وظایف خود را بر اساس مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی هوا انجام دهند.

ایشان با اشاره به نقش و حضور مردم در جهت کاهش آلودگی هوا، افزود: مشارکت مردم و سازمانهای مردم نهاد نقش اساسی در حفظ محیط زیست و صیانت از منابع طبیعی دارد و اگر مشارکت و حمایت مردم در کنار دولت نباشد اقدامات انجام شده موثر نخواهد بود.

یادآور می گردد در این مراسم که از سوی سازمان فرهنگی و ورزشی و سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اراک برگزار شد، نماینده ولی فقیه و جمعی دیگر از مدیران دستگاههای اجرایی و همچنین بسیاری از مردم شهر اراک حضور داشته و طی این حضور تعداد 150 هزار اصله نهال در این محل توسط آنها کاشته شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها