Portal_background_image

آغازعمليات اجرايي مجتمع گلخانه اي زرنديه با حضور وزير جهاد كشاورزي

عملیات اجرایی مجتمع گلخانه ای بخش خصوصی سرو زرندیه روز یکشنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی در مزرعه علی آباد بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد.

 این طرح، توسط بخش خصوصی راه اندازی و مجموع مساحت آن 35 هکتار است و 113 واحد گلخانه ای در آن پیش بینی شده است.

مجتمع گلخانه ای زرندیه در عرصه تولید گیاهان دارویی، زینتی، سبزی و صیفی جات فعالیت می کند و سیستم آبیاری آن به صورت آبیاری قطره ای است.

گلخانه سرو زرندیه دارای ظرفیت تولید سالانه 10000تن و اشتغال زایی 432 نفر به صورت مستقیم است .هزینه سرمایه گذاری این طرح بزرگ کشاورزی، 100میلیارد ریال برآورد شده است. این طرح، توسط بخش خصوصی راه اندازی می شود و مجموع مساحت آن 35 هکتار است و 113 واحد گل خانه ای در آن پیش بینی شده است.مجتمع گلخانه ای زرندیه در عرصه تولید گیاهان دارویی، زینتی، سبزی و صیفی جات فعالیت می کند و سیستم آبیاری آن به صورت آبیاری قطره ای است.گلخانه سرو زرندیه دارای ظرفیت تولید سالانه 10000تن و اشتغال زایی 432 نفر به صورت مستقیم است .هزینه سرمایه گذاری این طرح بزرگ کشاورزی، 100میلیارد ریال برآورد شده است.
وزیر جهاد کشاورزی در این آیین گفت: طرح گلخانه ای مصداق و نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است که باید در این مهم نسبت به کشورهای دیگر اهتمام جدی داشت.
محمود حجتی بیان کرد: شهرستان زرندیه یکی از شهرستان های با مزیت های کشاورزی کشور محسوب می شود که دارای کشاورزان مجرب و نمونه است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: گلخانه سرو زرندیه که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شده تاثیر مثبتی بر توسعه کشاورزی استان مرکزی و این خطه دارد.

با حضور وزیر جهادکشاورزی مجتمع دامداری 30 هزار راسی خمین بهره برداری شد

 مجتمع دامداری 30 هزار راسی پرواربندی گوسفند 30 هزار راسی در شهرستان خمین با حضور وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان محلی عصر روز یکشنبه بهره برداری شد.

 این مجتمع دامداری پرورش گوسفند داشتی توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریال راه اندازی شده است. 

این مجتمع دامداری منحصر به فرد پرواربندی گوسفند 30 هزار راسی است که 15 هزار راس آن مولد است و سالانه 230 تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار مصرف می کند. 

مجتمع دامداری کشت و صنعت گل ریحان به عنوان مرکزی برای پشتیبانی همه دامداری های مرکزی و حتی استان های مجاور محسوب می شود که نهاده های دامی نظیر دارو و خوراک را هم تامین می کنند.

با بهره برداری از این مجتمع برای 200 نفر فرصت اشتغال مستقیم و 500 نفر غیر مستقیم فراهم شده است.

وزیر جهاد کشاورزی در آئین بهره برداری از این طرح به صورت ویدئو کنفرانس 76 طرح کشاورزی در زمینه های آب و خاک، باغبانی، صنایع تبدیلی، دام، طیور و آبزیان را افتتاح کرد.

محمود حجتی گفت: در سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی ضمن بازدید از فعالیت های کشاورزی و دامداری و دیدار با تولید کنندگان بخش کشاورزی و بررسی مشکلات کشاورزی، 76 طرح نیز راه اندازی و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

وی بیان کرد: برای این طرح ها 113 میلیارد تومان سرمایه گزاری از محل منابع عمومی و تسهیلات بانکی شده است.
وی اظهارکرد: با بهره برداری از این طرح ها 1764 فرصت اشتغال فراهم شده است.

حجتی اظهارکرد: شهرک گلخانه ای 95 هکتاری در زرندیه با اعتباری 130 میلیارد ریال با اشتغالزایی 432 نفر و تولید سالانه 10 هزار تن محصول دومین شهرک گلخانه ای کشور توسط سرمایه گذار خصوصی است.

وی ادامه داد: ساخت شهرک ماهیان زینتی محلات در 13 هکتار با سرمایه گذاری 60 میلیارد ریال که سالانه 10 میلیون قطعه ماهی زینتی تولید و زمینه اشتغال 200 نفر را فراهم می کند.

حجتی گفت: 33 طرح سیستم آبیاری کشاورزی در 1418 هکتار با سرمایه گذاری 123 میلیارد ریال که با اجرای این سیستم 57 هزار هکتاراز اراضی استان مرکزی زیر پوشش سیستم آبیاری نوین قرار می گیرد.

وی افزود: در این سفر 15 هزار هکتار با اعتبار 102 میلیارد ریال برای امسال و سال 96 پیش بینی شده است تا اراضی کشاورزی استان مرکزی زیر پوشش آبیاری نوین قرار گیرد.

وی، واحد دیگر مورد بهره برداری را مجتمع خوراک دام و طیور در ساوه بیان کرد و افزود: این مجتمع سالانه 61 هزار تن تولید دارد و 69 میلیارد ریال برای راه اندازی این مجتمع سرمایه گذاری شده که زمینه اشتغال 75 نفر را فراهم کرده است.

وی گفت: 23 طرح دام ،طیور و آبزیان در سفر کاروان تدبیر و امید در استان مرکزی با اعتبار 320 میلیارد ریال بهره برداری شده که این طرح ها 169 فرصت اشتغال ایجاد کردند.

وی، در ارتباط با مجتمع دامداری پرورش گوسفند داشتی خمین گفت: این مجتمع در سطح کشور نمونه است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه انداز ی شده است.

وی ادامه داد: این مجتمع با هدف افزایش بهره وری از نژاد های برتر و پربازده و چند قلو زایی با روش دورگ گیری از گوسفند نژادهای داخلی شال و نژاد خارجی رمانف راه اندازی شده است.

در این آیین وزیر جهاد کشاورزی از بزرگترین مرغداری خاورمیانه که در حال ساخت در خمین است بازدید کرد.

این واحد مرغداری گوشتی و تخم گذار دو میلیون قطعه ای است که در زمینی به وسعت پنج هکتار در حوالی روستای محمد آباد از توابع خمین توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در حال ساخت است. 

در این مجتمع علاوه بر تولید مرغ با ظرفیت 12هزار و500 تن و 18 هزار تن تخم مرغ در سال، امکانات فراوری این محصولات دامی نیز فراهم شده است.


دسته بندی

مدیر سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها