Portal_background_image

با حضور استاندار ؛ آئين گراميداشت روز شهدا در اراك برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی آئین گرامیداشت روز شهدا در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این آئین  13 جمادی الثانی و سالروز وفات حضرت ام البنین (س) مادر حضرت عباس(ع) و روز تکریم مادران و همسران شهدا اشاره کرد و  گفت: حضرت ام البنین (س) نمونه شاخص یک مادر شهید است که با وجود اینکه فرزند رشید خود را در راه تداوم نهضت مقدس عاشورا از دست دادند وقار، صلابت و شخصیت خود را حفظ کردند و در راه دین و ولایت هر گونه سختی را به جان خریدند.      

استاندار مرکزی ادامه داد: مادران شهدا صاحبان اصلی انقلاب هستند چرا که برای تداوم نهضت امام راحل از عزیزترین داشته های خود گذشتند که تکریم این عزیزان باید در جامعه نهادینه شود. 

زمانی قمی گفت: حفاظت از انقلاب اسلامی، خاک و ناموس وطن اهداف اصلی شهدای هشت سال دفاع مقدس بود که جوانان و نوجوانان امروز باید اهداف عالیه شهدا را سرلوحه امور خود قرار داده و با تمام توان در راستای آبادانی ایران اسلامی گام بردارند. 

گفتنی است در ادامه این آیین از فیلم مستند شهید علیرضا بابایی ( از شهدای مدافع حرم استان مرکزی ) ساخته مظفر حسینخانی هزاوه نیز رونمایی شد. 

شهید علیرضا بابایی فرمانده اسبق گردان شهید مدنی اراک بود که در 25 اردیبشهت‌ ماه امسال در فلوجه عراق به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها