Portal_background_image

با حضوراستاندار ؛ آئين گراميداشت روز خبرنگار برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان آئین گرامیداشت روز خبرنگار در محل استانداری برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این آئین شهید صارمی را  نماد دانائی ، آگاهی و بیداری دانست و اظهار کرد: شهید صارمی و جریانی که او را به شهادت رساند دو جریانی هستند که در طول تاریخ به تقابل هم رفتند با شهادت محمود صارمی یکی از آن حوادث را در 17 مرداد 77 ثبت کردیم که  نه اولین حادثه بود و نه آخرین خواهد ماند.

زمانی قمی ادامه داد:  جدال بین جهل و نادانی و نفرت و خشونت و آگاهی همیشه وجود دارد و  دائمی است و ما باید سعی کنیم در جریانی که منسوب به آزادی و حریت انساها است قرار بگیریم جریانی که خبرنگاران در آن قرار گرفته اند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه همه ما انسان هایی هستیم که در کنار یکدیگر معنا می یابیم، افزود: باید نقد را پذیرفت چراکه جامعه به انتقاد سازنده نیاز دارد.

استاندار مرکزی ضمن قدردانی از زحمات خبرنگاران در عرصه خبر و اطلاع رسانی ، گفت:  پیشنهاد مطرح شده از سوی خبرنگاران درخصوص برگزاری نشستی با حضور مدیران استانی و خبرنگاران پیشنهادی قابل قبول است و در دستور کار قرار می گیرد .

رئیس خانه مطبوعات استان مرکزی نیز در این آیین گفت: دستمزد بسیار پایین و برخی ناهماهنگی ها در دستگاه های اجرایی مهمترین مشکلات خبرنگاران این استان است. 

محمد رجائیان افزود: هم اکنون 112 نشریه در استان مرکزی مجوز فعالیت دارند اما به دلیل مشکلات صنفی طیف قابل توجهی از آن ها غیر فعال هستند که حل این معضل نیازمند مداخلات هدفمند است. 

رئیس خانه مطبوعات استان مرکزی بیان کرد: بسیاری از نشریات استان در راستای تحقق اهداف دولت و انعکاس عملکرد مسئولان گام بر می دارند، بنابراین انتظار می رود مسئولان نیز نسبت به حل مشکلات این قشر از جامعه تلاش کنند.

محسن شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست گفت: خبرنگاران و اهالی قلم فصل مهمی در روند رشد جامعه هستند که باید مطالبات و مسائل آنان شنیده شود و در راستای حل این معضلات گام برداشته شود.

در این آیین دو نفر از اصحاب رسانه استان خواسته های صنفی این قشر را مطرح کردند و از فعالان و پیشکسوتان عرصه خبری استان مرکزی تقدیر شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها