Portal_background_image

با حضور استاندار؛ آئين گراميداشت روز جهاني ارتباطات و روابط عمومي برگزار شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین گرامیداشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توسعه بر مدار اعتدال و عقلانیت استوار است و تکیه بر افراطی گری و خارج شدن از مدار اخلاق و رفتار عقلایی، جامعه را به کام پوپولیست می برد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: افراطی گردی درد مشترک بشریت است و طراحی پادزهر موثر و آگاهی در مهار آن از امور ضروری است.

وی بیان کرد: نقطه مقابل افراطی گری حرکت منطقی، عاقلانه و خردورزی است و هر چه به این مهم توجه شود جامعه آرام تر و موفق تر خواهد بود و از آسیب ها فاصله می گیرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران بزرگترین انقلاب مردمی را در طول تاریخ دارد و داده های بسیار بزرگی در این انقلاب تاکید شده که در راس آن اخلاق و حفظ کرامت انسان ها و بشریت است.

زمانی قمی عنوان کرد: افراطی گری می تواند بزرگترین آفت دستاوردهای انقلاب محسوب شود و همه نیروهای معتقد در درون نظام بایستی به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: بسیاری از کشورها از نظم قبلی خود فاصله گرفته اند و امروز شرایطی بروز و ظهور پیدا کرده که بسیاری از نظم های گذشته دیده نمی شود.    

زمانی قمی گفت: پوپولیسم در کشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته بیشتر بروز و ظهور دارد اما، کشورهای توسعه یافته نیز از این جریان بی نصیب نبوده اند و آنچه همه باید به آن واقف باشیم تقویت موازین اخلاقی و حرکت بر مدار اعتدال است.

وی اظهار کرد: پوپولیسم چون بر منافع کوتاه مدت تاکید می کند منافع ملی را کنار می گذارد و هنگامی که منافع جناح و باندی بر منفعت مردم غالب شود اخلاقیات رخ برمی بندد و برنامه محوری و خدمت از مدار خارج شده و کشور آسیب می بیند.

استاندار مرکزی افزود: اگر پوپولیسم با افراطی گری عجین شود و افراطی گری سبقه مذهب و دین به خود گیرد، بسیار خطرناک تر خواهد بود.

زمانی قمی عنوان کرد: در  بسیاری از کشور ها و کشورهای همسایه ایران، پوپولیسم پا به عرصه ظهور و بروز گذاشته و افراطی گری با سبقه دینی و مذهبی نیز در آغوش کشیده شده است.

وی گفت: وقتی پوپولیسم با سبقه دینی ظهور پیدا کند ریا کاری به عنوان صواب تلقی می شود و تفسیر کارهای نادرست و غیرواقعی درست جلوه داده می شود و این خطری بزرگ است.

استاندار مرکزی ادامه داد: مسلمانان باید در راستای مقابله با افراطی گری به دنبال پادزهر آن باشند و اگر به این مهم توجه شود صلح به جای جنگ حاکم می شود و فرهنگ ادب و توازن جایگزین خشنونت و تهمت می شود.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: روابط عمومی ها بخشی از فرهنگ عمومی کشور محسوب می شوند و وظیفه سنگینی در آگاه رسانی جامعه دارند.

وی تاکید کرد: هرچه برای اعتلا و رشد فرهنگی جامعه کار شود تاثیر آن در همه حوزه ها بیشتر مشاهده می شود.

مصطفی عرب مدیرکل روابط عمومی استانداری نیز در این آیین گفت: روابط عمومی از جایگاه و اهمیت بالایی برخوردار است و بحث توانمند سازی روابط عمومی ها در دولت و تدبیر و امید مورد توجه ویژه قرار گرفته و امید است این مهم روز به روز پررنگ تر شود.

گفتنی است در این آیین بیانیه روابط عمومی دستگاه و نهادهای مختلف استان مرکزی قرائت و از پیشکسوتان عرصه روابط عمومی با اهدای لوح و جایزه تقدیر به عمل آمد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها