Portal_background_image

با حضور استاندار آئين صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح شهرستان اراك برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی و آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان آئین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان اراک همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر(سوم خرداد) در محل تیپ 71 روح الله برگزار شد.

آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر با تکیه بر علم و ایمان نیروهای داخلی، نقطه عطف تاریخ معاصر ایران به شمار می آید به طوریکه امام راحل در این خصوص فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد. 

وی ادامه داد: سوم خرداد، بهترین فرصت برای تجدید میثاق با آرمان های امام راحل، شهدای گرانسنگ و منویات مقام معظم رهبری است و آحاد مردم باید برای برگزاری هر چه باشکوهتر این روز تاریخی تلاش کنند. 
امام جمعه اراک اضافه کرد: جوانان و نوجوانان باید اراده پولادین رزمندگان اسلام را الگوی خود در همه صحنه های زندگی قرار دهند، چرا که آن ها با دست خالی اما با تکیه بر سلاح تقوا توانستند غیرممکن را ممکن و متجاوزان را از خاک پاک وطن بیرون کنند.
وی افزود: دشمن با هدف تسخیر کامل خوزستان، الحاق آن به عراق و تسلط همه جانبه بر اروند کنار برای گسترش تجارت های دریایی و در نهایت سقوط انقلاب اسلامی با ایران وارد جنگ شد اما با توجه به امکانات و تسلیحات پیشرفته، حتی نتوانست یک وجب از خاک ایران را تصرف کند و این مهم نتیجه ایمان قوی رزمندگان اسلام بود. 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: بیش از 40 کشور سرمایه دار و ابرقدرت دنیا با کمک های مالی، تسلیحاتی و اعزام نیروهای نظامی به عراق، سعی در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند اما ایمان رزمندگان ایران زبونی و شکست رژیم بعثی را به همراه داشت. 
وی با بیان اینکه توطئه های دشمنان بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: استکبار جهانی پس از اینکه از حمله نظامی به ایران ناامید شد اقدام به اعمال تحریم های ناجوانمردانه اقتصادی علیه کشور کرد که خوشبختانه با رهنمودهای مقام معظم رهبری تا به امروز نتوانسته اند کاری را به پیش ببرند. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، امیر سرتیپ دوم عزیز سلطانی فرمانده مرکز آموزش درجه داری پدافند هوایی حضرت علی اکبر اراک، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله و حجت الاسلام قاسم عبدالهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز در این آیین حماسی حضور داشتند.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها