Portal_background_image

با حضور استاندار؛ آئين تقدير از پژوهشگران و فناوران استان برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی آئین تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر استان در دانشگاه اراک برگزار شد.

 فیض بخش عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف  در این ائین اظهار کرد: کشور باید به سمت دانشگاه های برتر حرکت کند و تغییر رویه و نگاه پژوهش، توجه به مسئله کارآفرینی و تشویق دانشجویان به نوآوری ، موتور محرک تحقق این هدف است.

وی عنوان کرد: دانش آموختگان دانشگاهی باید راهبری هدفمندی را در راستای نیازها و برنامه های توسعه ای و کارافرینی طی کنند و به طور مستقیم در اقتصاد کشور اثرگذاری داشته باشند. 

وی، کیفیت در تربیت نیروی انسانی متخصص و کارامد را برای حضور در بدنه دولت از مهمترین کارکردها و رسالت دانشگاه ها عنوان کرد و ادامه داد: چهار میلیون دانشجو در مراکز آموزش عالی کشور به تحصیل اشتغال دارند و سالانه حدود 500 هزار دانش آموخته به جامعه وارد می شود که تنها 40 تا 50 هزار نفر آنان در دستگاه ها دولتی استخدام و بقیه آنان به آمار تحصیل کرده های بیکار جامعه افزوده می شود. 

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف، افزود: جذب 10 درصد دانش آموختگان در مشاغل دولتی، نگرانی و بی انگیزگی در دانشجویان، خروج دانش آموختگان و سرمایه از کشور را به همراه دارد.

فیض بخش خاطر نشان کرد:دانشگاه ها باید با حرکت های پژوهشی خلاق و نوآور، منشاء کارآفرینی و کلید رفع معضل بیکاری 95 درصد از دانش آموختگان باشند و تعامل صنعت، دانشگاه و حوزه اجرایی کشور در تحقق این مهم نقش محوری دارد.

رئیس دانشگاه اراک نیز در این نشست گفت: برجسته سازی نقش تحقیقات و پژوهش در توسعه پایدار کشور از جمله اهداف برگزاری این آئین ها است.

 حمیدی، پژوهشگر متخصص و عالم، پژوهش های تقاضا محور، امکانات و تجهیزات را از مهمترین عوامل توسعه و کاربردی کردن پژوهش در کشور عنوان کرد و افزود: شمار پژوهشگران متخصص و عالم در کشور اندک است و آنچه وجود دارد پراکنده است و اثربخشی لازم را در راهبری مسائل و پیشبرد سیاست های وزارت علوم برای کاربردی کردن هرچه بیشتر پژوهش در کشور را نداشته است.

گفتنی است  در این آئین از پژوهشگران و فناوران برتر استان مرکزی با حضور استاندارو معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری این استان تقدیر شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها