Portal_background_image

با حضور استاندار آئين تجليل از صادركنندگان برگزيده استان برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی و نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت آئین تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان در سالن کوه نور اراک برگزار شد .

زمانی قمی استاندار مرکزی در این آئین از همکاری  دستگاه قضایی استان به ویژه رئیس کل دادگستری استان مرکزی و دادستان اراک  در جهت  حمایت از تولید و تعطیل نشدن بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی استان  تشکر کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: صادرکنندگان سربازان جان برکف جبهه اقتصادی کشور محسوب می شوند و این قشر از جامعه باید مورد تکریم آحاد مردم قرار بگیرند.

نوابی افزود: تولید کنندگانی که در شرایط تحریم و وجود کالاهای لوکس خارجی موفق به صادرات کالاهای خود به نقاط مختلف جهان شدند جزء انسان های برگزیده کشور محسوب می شوند و همه باید به این قشر از جامعه احترام بگذارند. 

وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت مراکز استان ها باید با همکاری استانداری و دیگر نهادهای ذیربط نسبت به ارج گذاری به شان و منزلت تولید کنندگان و کارآفرین در جامعه اقدام کرده و دستگاه های نظارتی نیز باید خدمات این قشر از جامعه را در نظر داشته باشند. 

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان خدمات قبل، حین و پس از فروش را رویکرد اصلی این سازمان عنوان کرد و گفت: همانطوری که این سازمان فعالیت تولید کنندگان را ارج می نهد با تمام قوا از حقوق مصرف کنندگان نیز حمایت می کند. 
وی بیان کرد: تولید کنندگان موظف هستند در هر شرایطی نسبت به خدمات قبل، حین و پس از فروش به مصرف کنندگان خدمات رسانی کنند چر ا که در غیر این صورت بر اساس قانون با آنان برخورد می شود. 

نوابی، اعتماد سازی در جامعه را بهترین ابزار برای مصرف هر چه بیشتر کالای داخلی عنوان کرد و گفت: تولید کنندگان برای جلب اعتماد مردم می توانند در اقلام تبلیغاتی خود بنویسند(جنس فروخته شده پس گرفته می شود) چرا که با وجود کالاهای متفاوت خارجی در ایران تنها از این راه می توان اعتماد مصرف کنندگان داخلی را جلب کرد.

وی، بر رعایت حقوق مصرف کننده در تمامی مراحل عرضه کالا و اجرای هر چه بهتر ماده 6 قانون حمایت از مصرف کنندگان تاکید کرد و گفت: تولیدکنندگان برای تسخیر بازارهای داخلی باید در هر شرایطی به حقوق مصرف کنندگان احترام بگذارند. 

نوابی گفت: ماده 6 آیین نامه قانون حمایت از مصرف کنندگان، دستگاه های مشمول این آیین نامه را برای راه اندازی و استقرار پست صوتی و صندوق اعتراضات به منظور ارایه شکایات، پیشنهاد ها، انتقادات و گرفتن مشاوره و راهنمایی از مراجعه کنندگان به گونه ای که قابلیت دسترسی برای آنان را داشته باشد موظف کرده است و این آیین نامه از سال گذشته به استان ها ابلاغ شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس این قانون استانداری ها وظیفه دارند با کمک سازمان صنعت و معدن تجارت و انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان با ریاست استانداران دستگاه های خدمات رسان را ارزیابی کنند.

گفتنی است در این آئین کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و رئیس اتاق صنایع و بازرگانی اراک نیز سخنانی را بیان کردند.

در این آیین شرکت های صنعت گام اراک، کاوه کشاورز، اکسیر پویان، الیاف ترمه صدف دلیجان، پارس گالوانیزه امین، کیا پلی استر دلیجان، آلومینیوم ایران، پویا پلاست متین، اراک تک سوز و شرکت صنعتی حنیفرام در بخش صنعت تجلیل شدند. همچنین شرکت های درنا مرغ دلیجان، صنایع شیر ساوه، گلسرای میلاد، شرکت تعاونی تولیدی کشمش سبز اراک، وزین پخش قائم مقام، گلکده مارانتا و شرکت تعاونی آبزی پروری به عنوان صادرکنندگان نمونه بخش کشاورزی تجلیل شدند. 

شرکت های الیاف پلی استرساینا دلیجان، شرکت سازه های فلزی یاسان، گروه صنعتی بوتان و شرکت پرلیت آسیا که در آیین تجلیل از صادرکنندگان ملی روز صادرات تجلیل شدند نیز تقدیر به عمل آمد. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها