Portal_background_image

با حضور استاندار آئين تجليل از اعضاء قرارگاه مقابله با آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان استان برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی و حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان آئین تجلیل از اعضاء قرارگاه مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی گفت: تشکیل قرارگاه تخصصی برای مهار بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان برگ برنده موفقیت این استان در مهار این بیماری بود. 

 زمانی قمی بیان کرد: نشست های این قرار گاه به صورت مستمر در محل استانداری برگزار می شد و تکلیف هر یک از دستگاه ها به صورت فهرست بندی شده در اختیار مدیران قرار می گرفت. 

وی ادامه داد: قرار گاه مهار بیماری فوق حاد پرندگان از 20 آذرماه امسال تا مهار کامل این بیماری در 21 بهمن ماه، 23 نشست تخصصی برگزار کرد. 

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان مرکزی ادامه داد: محور برنامه های این قرارگاه در سه بخش طیور اهلی، طیور وحشی و جلوگیری از گسترش این بیماری در بخش انسانی بود که هر یک از دستگاه های عضو این قرارگاه در یکی از این بخش ها فعالیت می کرد. 

وی ادامه داد: قرارگاه مهار بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان استان مرکزی همچنان در حالت آماده باش به سر می برد چرا که این بیماری همچنان در چند استان دیگر کشور وجود دارد. 

آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز  گفت: اتحاد و همدلی دستگاه های اجرایی این استان در مهار بحران شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ستودنی است.

وی افزود: حجم خسارت های ناشی از این بیماری به دلیل همدلی و وحدت هدفمندو برنامه محور مسئولان استان، به حداقل ممکن رسید. 

وی ادامه داد: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، 22 استان کشور را درگیر کرده و همچنان برخی استان ها با پیامدهای آن دست و پنجه نرم می کنند و در استان مرکزی با امور برنامه ای مهار کامل این بیماری رخ داده و باید وفاق و همدلی در استان در این خصوص سرلوحه امور باشد. 

امام جمعه اراک اظهار کرد: کشور ایران هم به لحاظ طبیعی و هم به لحاظ دشمنی های استکبار جهانی در معرض انواع آسیب ها و چالش ها است و وفاق و همدلی مسئولان استان مرکزی در مهار آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان باید به یک فرهنگ تبدیل شده و مسئولان و دولتمردان مقابله با بلایای طبیعی و توطئه های دشمنان اهمیت و اثرگذاری وحدت و همدلی را درک کنند. 

آیت الله دری نجف آبادی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ستاد تسهیلات سفر نوروزی استان مرکزی نیز گفت: دستگاه های اجرایی عضو این ستاد باید از هم اکنون تا پایان تعطیلات در آماده باش کامل قرار داشته باشند. 

امام جمعه اراک اضافه کرد: سال جاری با تمام فراز و نشیب ها، کمی و کاستی ها رو به پایان است و مسئولان و دولتمردان باید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و نسبت به تقویت نقاط قوت و پرهیز از تکرار نقاط ضعف خود تلاش کنند. 

وی گفت: اقتصاد مقاومتی و احیاء سبک زندگی ایرانی و اسلامی مهمترین خواسته مقام معظم رهبری از مسئولان است که دولت تدبیر و امید باید در راستای تحقق خواسته های معظم له تدابیر کاربردی بیندیشد. 

وی اضافه کرد: تقویت انگیزه های علم، دانش و معنویت نیز باید در سال آینده به صورت جدی در مراکز علمی کشور به خصوص استان مرکزی پیگیری شود. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خصوص دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ستاد انتخابات با تمام قدرت باید همه مسائل این فرآیند ملی را زیر نظر داشته باشد و بقیه دستگاه ها باید به فعالیت خود ادامه دهند و نباید هیچ فعالیتی به دلیل انتخابات تعطیل شود

گفتنی است نخستین مورد تایید شده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تالاب کویری اراک در نیمه آذرماه امسال رخ داد و از 22 آذر ماه با دستور مستقیم استاندار مرکزی و مصوبه شورای تامین استان قرارگاه مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی فعالیت دارد. 

22 کانون آلوده به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شامل 16 واحد صنعتی پرورش طیور و 6 روستا از ابتدای شیوع این بیماری در استان مرکزی شناسایی و حدود 440 هزار قطعه طیور در این مرغداری های آلوده معدوم شد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها