Portal_background_image

با حضور استاندار آئين بازگشايي خانه مطبوعات استان برگزار شد

زمانی قمی در آیین بازگشایی خانه مطبوعات استان که پس از یک وقفه ده ساله در فرهنگسرای آیینه اراک برگزار شد، این وقفه و خزانی که در عرصه اخلاق، سیاست داخلی و خارجی واقتصاد بوجود آمد را حاصل سیاست های پوپولیستی عنوان کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی ضمن ابراز خرسندی از بازگشایی خانه مطبوعات پس از 10 سال در استان مرکزی، اظهار کرد: جای این نهاد فرهنگی و اجتماعی در استان خالی بود که تلاش شد قبل از آنکه هر عنصر مسئول دخالت داشته باشد با رشد و آگاهی خود اصحاب مطبوعات و صاحبان اندیشه این اتفاق مبارک رخ دهد و اکنون شاهد گشایش این خانه هستیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: لازم است به علت های تعطیلی خانه مطبوعات استان رجوع شود چرا که این نهاد می تواند نهادی قوام بخش در عرصه اجتماعی و به عنوان یک رکن مهم در جامعه باشد.

وی اظهار کرد: ما نمی توانیم توسعه مناسب را بدون حضور مطبوعات متفکر و مستقل شاهد باشیم و توسعه فقط توسعه اقتصادی را شامل نمی شود که شکل گیری این خانه بعنوان یک نهاد حمایت کننده می تواند مجموعه استان را در رسیدن به توسعه مناسب یاری دهد.       

زمانی قمی گفت: این خزان و پاییزان که در خانه مطبوعات استان مرکزی به وجود آمد حاصل سیاست پوپولیستی بود زیرا این نوع سیاست با خردگرایی منافات دارد.

استاندار مرکزی گفت: وقفه در عرصه اخلاق، دین،  سیاست داخلی و خارجی و اقتصاد از جمله خسارت و اثرات این سیاست است که در هر جامعه ای که پوپولیسم وارد شود منطق از در دیگر خارج می شود و تفاوت نمی کند که عرصه سیاست، دین و اقتصاد باشد که خاصیت این نوع سیاست دور شدن از منطق است.

زمانی قمی افزود: هم سازمان برنامه که منشاء نظم و تدوین برنامه است به شکلی کنار گذاشته شد و هم  در شکل گیری خانه مطبوعات مرتب با دخالت هایی که صورت می گرفت جلوی آن گرفته می شود، بنابراین طبیعی است که با تغییر رویکرد در اداره امور کشور و نگاه به مطبوعات باید شرایط بهتری را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: ما در یک جامعه مسلمان زندگی می کنیم و افتخار داریم که در یک فضای انقلابی نفس می کشیم و علاقمندیم که در تمام بخشها اعم از سیاسی، اقتصادی و مطبوعات این سبقه را داشته باشیم.

وی افزود: هیچ منافاتی ندارد که اصول دقیق، خردمندانه و منطقی را در سیاستها اجرا کنیم و به دنبال سیاستهای تمرکز گرایانه، زودگذر و پوپولیستی نرویم.

استاندار مرکزی گفت: امیدوارم تحت تاثیر شرایط جدید کشور در نگاه به عرصه های مختلف نظیر این بخش شاهد تحولات منطقی باشیم.

وی اظهار کرد: استان مرکزی مهد بزرگان و مفاخر است و باید آرام آرام در تجلیل از بزرگان این سرزمین که در افتخار آفرینی تمدن و تاریخ ایران تاثیرگذار بوده اند برآییم و در راس همه این بزرگان رهبر کبیر انقلاب اسلامی قرار دارد که زادگاه آن حصرت استان مرکزی است و لازم است به فکر طرح جایگاه این مرد بزرگ باشیم.

استاندار مرکزی گفت: به مناسبت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) که میلاد حضرت امام (ره) نیز است در 29 اسفندماه جشنواره بین المللی هنری و فرهنگی به نام حضرت امام (ره) را برای نخستین بار برگزار خواهد شد که  ممکن است افتتاحیه آن در استان مرکزی و اختتامیه در شهر دیگر و یا عکس این حالت نیز رخ دهد.
زمانی قمی افزود: امام متعلق به جامعه بشری است و بیشترین تاثیر را برای منطقه و جهان داشته است و این از افتخارات استان مرکزی است که زادگاه این مرد فرزانه در این خطه است.
وی از مسئولان و دست اندرکاران راه اندازی خانه مطبوعات قدردانی کرد و افزود: حداکثر همکاری برای رفع مشکلات خانه مطبوعات انجام می شود تا هر روز شاهد شکوفایی این نهاد نوپا باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز با یادآوری 10 سال وقفه در فعالیت خانه مطبوعات استان مرکزی گفت: با این تعطیلی بخشی از توسعه استان نیز تعطیل بوده است و زمانی که چشم و چراغ استان به فعالیت و ماموریت توجه نکند هر توسعه ای در استان روی دهد اما انعکاس داده نشود بی تاثیر است.

مهدی حقیقی افزود: از جمله دغدغه های فرهنگی استان و یکی از اولویت های فرهنگی آن شکل گیری خانه مطبوعات بود که با همکاری مطبوعات و هیات رئیسه و موسسان انتخابات در 25 اسفند سال قبل با آرامش و بدون حاشیه برگزارو چراغ آن روشن شد.

وی بیان کرد: این استان با ریشه و سابقه تاریخی در مطبوعات شاید جزء مجموعه های نادری است که فعالیت رسانه ای داشته و در تاریخ جای ارزشمندی برای مطبوعات استان مرکزی لحاظ شده است.

وی اظهار کرد: راه اندازی خانه مطبوعات استان مرکزی توفیق دیگر و از دستاورد های دولت تدبیر و امید است که با همکاری مجموعه مسئولان مربوطه شکل گرفته است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها