Portal_background_image

با حضور استاندار آئين افتتاح جشنواره سراسري اقتصاد و فرهنگ روستائي برگزار شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان آئین افتتاح جشنواره سراسری اقتصاد و فرهنگ روستایی در اراک برگزار شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: فرهنگ غنی روستایی بخش مهمی از هویت و تمدن ایران زمین است  که حفظ آن نیاز به تدابیر ویژه دارد و باید برای داشتن ایرانی سربلند و آباد تر از گذشته سهم روستا در همه حوزه ها دیده شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: رویکرد مثبت استان مرکزی در توجه به روستاها و موضوعات مرتبط با آن بخشی از این اعتقاد است که روستا بخشی از هویت ایرانیان می باشد.

وی با بیان اینکه بسیاری از نخبگان و مفاخر و موثرین در تاریخ و تمدن ایرانیان زاده روستا و بزرگ شده روستاها بودند، ادامه داد: عبور از یک دوران و حرکت به سمت مدرنیته نباید باعث غفلت از ظرفیت های روستایی شود و در ارائه کسب و کار و اشتغالزایی می بایست به بهترین شکل از داشته های روستاها بهره برد و برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند در تحقق این هدف نقش آفرینی کند

زمانی قمی افزود: آهنگ حرکت در مسیر توسعه روستای آباد با راهبردهایی که در دولت یازدهم انجام شده به گوش می رسد و همه نخبگان و مسئولان برای رسیدن به این جایگاه باید همت مضاعف داشته باشند.

گفتنی است در این جشنواره ملی بیش از 220 مشارکت کننده از 21 استان کشور توانمندی های اقتصادی و فرهنگی استان های خود را در فضایی به وسعت هفت هزار و 500 متر مربع به معرض دید عموم قرار داده اند.

این جشنواره تا 13 مردادماه جاری با هدف ارتقای سطح آگاهی جامعه نسبت به آداب، رسوم، سنن و موسیقی اصیل ایرانی، ایجاد بازارهای موفق و حذف واسطه ها، ایجاد نشاط اجتماعی، الگوسازی، افزایش مشارکت اجتماعی و فرهنگی روستانشینان، شناخت ظرفیت های بوم گردی، احیای سبک زندگی ایرانی - اسلامی و توجه به وضعیت معیشت و اقتصادی مردم به ویژه در سطح روستاها جریان دارد.
گروه های هنری به صورت زنده در این جشنواره ملی اجرای برنامه می کنند و کارگاه های آموزشی و نشست های هم اندیشی نیز در حاشیه آن دایر است.
دومین جشنواره ملی روستاهای کشور تا 13 مرداد ماه جاری از ساعت 16 تا 22 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی در اراک پذیرای علاقمندان و بازدیدکنندگان است.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها