Portal_background_image

پنجمین جلسه ستاد انتخابات استان برگزار شد

 حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان در پنجمین جلسه این ستاد که در استانداری برگزار شد، بر عدم استفاده کاندیداها از امکانات دولتی در تبلیغات انتخاباتی تاکید کرد.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی اظهار کرد: مدیران دستگاههای اجرایی و نهادهای دولتی ضمن رعایت بی طرفی، قانونمداری و صیانت از بیت المال بعنوان امانت در برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و مبتنی بر قانون سهیم باشند.

وی افزود: در این راستا ضروری است ماده 59 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه  انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها برای نامزدهای نمایندگی مجلس از صدا و سیما و میز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارت خانه ها،ادارات،شرکت های دولتی و.. و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی (به هر مقدار) استفاده می کنندو همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب جرم شناخته می شوند، مد نظر قرار گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام شروع شده است، تصریح کرد: دستگاههای اجرایی و رسانه ها باید بر رعایت اصل بی طرفی در برگزاری انتخابات  اهتمام داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مسائل و مشکلات انتخابات قبلی باید آسیب شناسی و رفع شود، عنوان کرد: گزارشی از مسائل ، مشکلات ، کمبودها و نیازها تهیه و به ستاد انتخابات استان اعلام شود.

حسن بیگی گفت: فرمانداریها تعداد صندوق های اخذ رای را پیش بینی و تجهیزات مورد نیاز این صندوق ها را تامین نمایند و از  ظرفیت نهادهای شهرستان از جمله آموزش و پرورش، دانشگاهها و دیگر دستگاههای اجرایی در امر برگزاری انتخابات  استفاده کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان در پایان بر اجرای مصوبه ستاد انتخابات کشور مبنی بر اینکه دستگاههای حمایتی بر عدم استفاده ابزاری از جامعه هدف خود در امر تبلیغات انتخابات نظارت کنند، تاکید کرد.

گفتنی است در این جلسه روسای کمیته های شش گانه ستاد انتخابات استان گزارشی ارائه کردند و مقرر شد کمیته ها با تشکیل منظم جلسات و حضور اعضا شرح وظایف محوله را دنبال نمایند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها