Portal_background_image

وزیر اطلاعات: تقدیر از علمای اسلام ، تقدیر از اسلام است

وزیر اطلاعات عصر امروز در کنگره بین المللی چشمه آفتاب که در شهر خمین برگزار شد، گفت: تقدیر از علمای اسلام تقدیر از اسلام است، علما کسانی بودند که جان خود را فدای حرکتهای اصلاحی در جامعه بشری نمودند که  شهید مصطفی موسوی خمینی از جمله بزرگترین این افراد محسوب می شود.

حجت الاسلام سیدمحمود علوی افزود: علما در مسیر جهاد علمی و ستم ستیزی با لباس خونین به لقاء حق شتافتند آنان سعی کردند مردم را با راه شهدا آشنا نمایند و اسلام را همانگونه که هست به مردم معرفی کنند و نباید فراموش کنیم که گوهر انقلاب اسلامی به قیمت ارزان بدست نیامده است.

وزیر اطلاعات عنوان کرد: علما با کمک و راهنمائی اهل بیت و تکیه بر مردم مظلومی که به قدرتهای خارجی تکیه نکردند توانستند راه حقیقت را بپیمایند.

حجت‌الاسلام علوی اظهار کرد: اسلام دینی است که ذلت ملت خود را نمی پذیرد  و شهید مدرس نمونه بارز این امر است که در مقابل ظلم رضاخانی ایستاد و امام (ره) نیز در شرایطی که ظلم بیداد می کرد فریاد حق سرداد.

وی افزود: علمای اسلام از همه داشته های خود برای ترویج دین و اینکه دین خدا در جامعه پررنگ باشد، گذشتند و حتی جانشان را نیز فدای اسلام کردند.

حجت‌الاسلام علوی تصریح کرد: شهید سیدمصطفی خمینی از جمله این مردان بزرگ و شهیدی است که در راه دین الهی از هرآنچه داشت گذشت تا به سرحد زندگی که همان درجه رفیع شهادت است نائل شد و کنگره امروز گامی در رفع گمنامی این شخصیت بزرگ عالم اسلام است.

وزیر اطلاعات با اشاره به جايگاه والاي خاندان امام(ره) گفت: پدر امام(ره) و خود حضرت روح الله(ره) مصداق بارزي از علماي مجاهد و طراز اولي هستند که اسوه و الگوي نمونه جامعه اسلامي ماهستند و مابايد بتوانيم با تمام توان و داشته‌هاي خود در مسير تحقق اهداف و تدابير اين بزرگواران گام برداريم.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها