Portal_background_image

نشست 2 ساعته استاندار مرکزی با جوانان

با حضور مقیمی صبح امروز نشست مشترک شورای معاونین و مشاورین استاندار و جمعی از جوانان در محل استانداری برگزار شد.

مقیمی استاندار مرکزی با بیان اینکه استفاده از نظرات جوانان برای اداره استان بسیار راهگشاست، اظهار کرد: هنوز جوانان و دیدگاه های آنها در جامعه به خوبی اجرایی نشده است و لحاظ نمودن دیدگاه ها و نظرات این قشر می تواند در اداره کشور و استان بسیار مؤثر باشد.

وی بیان کرد: امروزه شرایط و موقیعت جوانان نسبت به گذشته متفاوت است و آگاهی آنها نسبت به همه مسایل و انتقال اطلاعات بسیار گسترده می باشد که باید به این شرایط و ویژگی ها توجه کنیم و زمینه فعالیت را برای جوانان فراهم نمائیم.

مقیمی ابراز کرد: باید از ظرفیت مشاورین جوان در دستگاه ها استفاده شود و هدف از ایجاد این ظرفیت استفاده از نظرات آنها است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه باید از نظرات جوانان حداکثر استفاده را بنمائیم، ابراز کرد:  باید فکر اساسی برای ورود نخبگان به سیستم اجرایی و همچنین حضور جوانان در بخش خصوصی صورت بگیرد.

وی افزود: اولین کاری که باید انجام شود این است که بپذیریم جوانان قدرت مدیریت جامعه را دارند و باید جرأت کنیم کار را به دست آنها بسپاریم  و این موارد را با مجموعه استان در میان بگذاریم.

مقیمی تصریح کرد: مشاور جوان استاندار باید با جوانان ارتباط و تعامل سازنده ای برقرار نماید و حرف های آنها را بشنود و جوانان نیز مباحث را به صورت واقعی بیان کنند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه جوانان باید در مسایل فرهنگی و اجتماعی حضور بیشتری داشته باشند، ابراز کرد: برای اینکه جوانان بتوانند حرف های خود را بیان کنند باید در جلسه شورای اداری  و یا در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کارگروه های تخصصی آن دعوت شوند و به طور صریح مباحث را مطرح نمایند.

وی ادامه داد: نیروی کار استان باید از طریق نیروی بومی تأمین شود که نیاز به پیگیری و برنامه ریزی دارد و مدیران و فرمانداران باید بر تأمین نیروی بومی در صنایع استان نظارت داشته باشند.

مقیمی با اشاره به اینکه عمده نیروی کار در شرکت های پیمانکاری هستند، بیان کرد: پیمانکاران باید بومی و محلی باشند و توانمند شوند و نیروهای بومی را بکار بگیرند تا مشکل اشتغال جوانان بومی حل شود و مسئولین نیز باید بر این امر نظارت داشته باشند.

وی با بیان اینکه در مباحث هنری و فرهنگی باید از هنرمندان بومی استفاده شود، افزود : در بحث تامین اعتبارات نیز باید به این موضوع توجه کنیم که از تولید و هنر بومی حمایت شود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: برای توسعه استان باید چند پروژه و طرح اجرایی از مباحث جوانان در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد مباحث جوانان در کارگروه های تخصصی ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح و پس از کارشناسی و بررسی در این شورا مطرح گردد.

گفتنی است در این جلسه مشاور جوان استاندار و اعضای اتاق فکر جوانان  به بیان مطالبی پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها