Portal_background_image

معاون استاندار: مبارزه با مواد مخدر نیازمند مشارکت همگانی است

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری صبح امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند مشارکت همگانی است .

 

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بر اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر تاکید و اظهار کرد: دستگاههای متولی در امر مبارزه با مواد مخدر اقدامات و تلاش های بسیاری را به انجام می رسانند ولی برای رسیدن به نتایج رضایت بخش باید در جهت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر تلاش شود و این مهم به وظیفه همگانی تبدیل گردد.

وی با بیان اینکه اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید از درون خانواده ها آغاز شود، ابراز کرد: دستگاههای متولی اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر از جمله آموزش و پروش ، بهزیستی و.. باید آگاهی بخشی به خانواده ها را در اولویت کاری خود قرار دهند و اقدامات انجام شده در زمینه اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را بصورت مسند در جلسات آتی گزارش نمایند.

حسن بیگی بر توانمندسازی بهبودیافتگان تاکید کرد و گفت: 44 درصد از زندانیان بطور مستقیم در ارتباط با مواد مخدر هستند، که باید در جهت توانمندسازی آنها تلاش شود چرا که باعث کاهش بازگشت دوباره آنها به سمت مصرف مواد و اعتیاد می شود. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در  بخش دیگری از سخنانش،تصریح کرد:برای پیشگیری از حمل و مصرف مواد مخدر توسط زائرین بیت اله الحرام باید به مدیران کاروانها و پزشکان آموزشهای لازم داده شود تا آنها نسبت به توجیه زائران اقدام نمایند و از بروز مشکلات در این زمینه جلوگیری شود.

حسن بیگی ابراز کرد: زائران باید در جریان قوانین حاکم بر کشور عربستان درخصوص حمل مواد مخدر قرار گیرند و به این امر توجه داشته باشند که  در عربستان حساسیت بیشتری نسبت به زائران ایرانی وجود دارد.

وی با اشاره به فروش غیر قانونی داروهای آگونیست در عطاری ها و دیگر صنوف، عنوان کرد: اتاق اصناف برای جلوگیری از این امر باید فعالیت های بیشتری از جمله بازرسی از عطاری ها،  برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و کاربردی با حضور نمایندگان دستگاههای متولی از جمله بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برای عطاری ها و  صنوفی که نسبت به فروش این داروها اقدام می کنند و همچنین برگزاری دوره های آموزشی برای افرادی که به تازگی مجوز عطاری را دریافت می کنند، اقدام کند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی در پایان برحضور منظم اعضای شورای هماهنگی مواد مخدر در نشستهای این شورا تاکید کرد.

گفتنی است دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در این نشست مطالبی را بیان کرد و اعضای این شورا نیز به بیان مسائل و مشکلات و  پیشنهادات پرداختند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها