Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: شوراها نماد عینی از مردم سالاری دینی هستند

حسن بیگی در پیامی به مناسبت نهم اردیبهشت ماه سالروز تأسیس شوراهای اسلامی، آورده است: شورا نهادی مردمی و نماد عینی مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی است.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی در این پیام آورده است: با فرمان تاريخي امام خمینی(ره) در نهم ارديبهشت ماه 1359 مبني بر تشکیل شوراهاي محلي در شهرها و روستاها و سپردن امورات مردم به خود آنان، سرفصلي جديد در بالابردن سطح مشاركت عمومي در اداره امور جامعه توسط مردم و نمود عینی از مردم سالاری دینی به منصه ظهور گذاشته شد و اكنون به حول و قوه الهي و همت عالي مردم و مسئولين روز به روز اين نهاد، بالنده تر و با تجربه تر از پيش در جهت ارائه«خدمت خالصانه و بي منت» و تصميم گيري در حوزه وظايف و اختيارات خود گام بر می دارد.

وی بیان کرده است: مشورت یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم گیری هاست، بنا به فرمایش پیامبر اعظم(ص): هیچ قومی مشورت نکردند جز آنکه به بهترین امور هدایت یافتند.

سرپرست استانداری مرکزی تصریح کرده است: اهمیت شوراها تا حدی است که یک فصل و 8 اصل از قانون اساسی جمهوری اسلامی به شوراها اختصاص یافته است، زمانی که قانون اساسی در اصول کلی خود شورا را به عنوان ابزار تجلی اراده مردم و نهاد سیاسی تصمیم گیرنده مورد پذیرش قرار داده ­اند، اهمیت آن بر همگان روشن و مبرهن است.

حسن بیگی ادامه داده است: بنیاد این نهاد اجتماعی بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، بر حل عمل گرایانه مشکلات مردم استوار است که این مهم با کسب سرمایه ارزشمند اعتماد عمومی و پرهیز از دخالت دادن  انگیزه های جناحی و حزبی در میدان فعالیت شوراها محقق خواهد شد.

وی ابراز کرده است: بی تردید نهم اردیبهشت روز تأسیس شوراهای اسلامی که زمینه ساز تأثیرگذاری عینی تر و افزونتر مردم در تعیین سرنوشت جامعه گردیده، یادآور حضور جدی تر آنان در اداره امور است و کمترین نقش این روز، توجه جدی جامعه به عملکرد نهادی می باشد که طی چهار دوره فعالیت خود، جایگاه ویژه ای را در تحولات عمرانی بدست آورده است.

سرپرست استانداری مرکزی ادامه داده است: اینجانب ضمن گرامیداشت سالروز تأسیس نهاد شورا آرزو میکنم که در پرتو فعالیت این نهاد مردمی که نقش یک پارلمان محلی را دارد، تصمیمات خوبی در راستای توسعه و عمران شهری و روستایی اتخاذ گردیده و به اجرا درآید، این تصمیمات نه تنها در بعد عمرانی و مبلمان شهری بلکه در اصلاح تقویت ساختار تشکیلاتی شهرداری ها، دهیاری ها، امور فرهنگی و اجتماعی و ... بسیار مؤثر واقع خواهد شد.

حسن بیگی در پایان خاطر نشان کرده است: اينك در"سال دولت و ملت،همدلی و هم زبانی"، با گراميداشت نهم اردیبهشت ماه روز شوراها، این روز مهم را به تمامی دست اندرکاران و اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی تبريک و تهنيت عرض نموده، سربلندي و سرافرازي همگي اين عزيزان را در خدمت به نظام اسلامي و صيانت از دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامي، مسئلت دارم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها