Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی بر پاسخگو بودن مسئولین استان تأکید کرد

حسن بیگی در جلسه شورای اداری استان که در محل استانداری مرکزی برگزار شد بر پاسخگو بودن مسئولین استان تأکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید تکریم ارباب رجوع را سرلوحه کار خود قرار دهند.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی بر پاسخگو بودن مسئولین استان تأکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید تکریم ارباب رجوع را سرلوحه کار خود قرار دهند و نسبت به انجام برنامه ریزی در جهت پاسخگو بودن به مردم اقدام نمایند.

سرپرست استانداری مرکزی بر پیگیری دستگاه های اجرایی در جذب اعتبارات ملی نیز تأکید و بیان کرد: دستگاه های خدمات رسان برای رفع مشکلات و بدهی های خود باید نسبت به جذب اعتبارات ملی تلاش کنند و در این راستا با رایزنی و برقراری ارتباط با وزارتخانه های خود  جذب این اعتبارات را پیگیری نمایند.

 حسن بیگی ضمن تأکید به اولویت قرار دادن پرداخت حقوق و مزایای کارکنان، اظهار کرد: مدیران دستگاه های اجرایی در روزهای پایانی کار با به کارگیری تمامی ظرفیت های قانونی تلاش کنند بیشترین پرداخت را به کارکنان داشته باشند.

وی ادامه داد: اعتبارات برخی از پروژه های عمرانی که تاکنون محقق نشده است تا 25 اسفند ماه باید پیگیری و جذب شود که در صورت عدم وصول، اعتبار این پروژه ها با تغییر نام برای انجام دیگر پروژه ها تخصیص می یابد و به دستگاه های فعال تر واگذار می شود.

سرپرست استانداری مرکزی سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را تنها نسخه شفابخشی که می تواند ما را در برابر تحریم ها حفظ کند، عنوان کرد و گفت: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی کمیته ها و اتاق فکر تشکیل شد و وظایف دستگاه های اجرایی نیز مشخص گردید.

حسن بیگی افزود: دستگاه های اجرایی باید اقدامات خود در زمینه اقتصاد مقاومتی را مستندسازی کرده و به معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری ارائه نمایند.

حسن بیگی با اشاره به برگزاری باشکوه راهپیمایی 22 بهمن در استان مرکزی، اظهار کرد: پیروز این میدان مردم هستند که به صحنه آمدند و با آرمان های امام راحل و شهدا بیعت کردند.

وی با اشاره به اثر بخش بودن سیاست های داخلی و خارجی دولت تدبیر و امید، تصریح کرد: در سال 92 در بعضی از مناطق نرخ تورم  45 درصد بود که این میزان به 15/2 درصد در کشور و 12/9 درصد در استان رسیده است.

حسن بیگی بیان کرد: در سال های گذشته نرخ تورم در استان مرکزی 5 تا 6 درصد بالاتر از میانگین کشوری بوده است که امروز نرخ تورم در این استان 2 درصد کمتر از میانگین کشوری است.

سرپرست استانداری مرکزی گفت: نرخ بیکاری در کشور 10/4 درصد و در استان 8/6 درصد بوده است که آخرین نرخ بیکاری در استان مرکزی 6/2 درصد عنوان شده است.

وی ادامه داد: ایجاد روابط و تعاملات با کشورهای منطقه و رونق اقتصادی و فعال تر شدن واحدهای تولیدی نقش مؤثری در کاهش نرخ بیکاری داشته است.

سرپرست استانداری مرکزی گفت: دولت تدبیر و امید در بعد خارجی نیز توانسته است اعتماد و اطمینان دیگر کشورها را بدست آورد و ارتباط و تعامل خوبی با آنها برقرار نموده است.

حسن بیگی فرا رسیدن سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثار گران را تبریک گفت و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید با اداره کل بیناد شهید و امور ایثارگران تعامل خوبی داشته باشند و این ایام بهترین فرصت برای سرکشی و دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد اجرایی خدمات سفر استان، عنوان کرد: دستگاه های عضو این ستاد باید مصوبات را اجرایی نمایند و با تشکیل جلسات نسبت به پیگیری امور بپردازند.

سرپرست استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: کلیه دستگاه های اجرایی بالاخص دستگاه های خدمات رسان باید آماده خدمت رسانی در ایام نوروز باشند و شرایط خوبی را برای مردم استان و مسافران نوروزی فراهم کنند.

گفتنی است در این جلسه  محمد حسین زارع رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی نیز حضور داشت و در پایان از برخی مسئولین کمیته های استانی و ستاد های شهرستانی دهه فجر و همچنین  فعالین حوزه پدافند غیر عامل تجلیل شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها