Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: اشتغال نیروهای بومی در اولویت قرار گیرد

حسن بیگی صبح امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: اشتغال نیروهای بومی در استان مرکزی از مهمترین مواردی است که باید با جدیت پیگیری شود و در اولویت قرار گیرد.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه فراهم کردن بستر فعالیت جوانان کمترین توقع آنها از مسئولین است، اظهار کرد: وضعیت اشتغال و معيشت جوانان تحصيلكرده بايد دغدغه همه مسئولین باشد و در این میان فرمانداران شهرستان ها و ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت مسئولیت بیشتری بر عهده دارند.

سرپرست استانداری مرکزی بیان کرد: ما به دنبال جزیره ای عمل کردن نیستیم بلکه اعتقاد داریم اولویت اشتغال باید اول برای جوانان جویای کار استان باشد.

وی با اشاره به اینکه با انجام سرمایه گذاری زمینه فعالیت جوانان را در بخش خصوصی فراهم کنیم، عنوان کرد: باید نسبت به رفع مشکلات طرح هایی که در بخش کشاورزی و صنعت  بالای 60 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، اقدام شود.

سرپرست استانداری مرکزی افزود: با فعال سازی این واحد ها 13 هزار و پانصد شغل ایجاد می شود که در این راستا فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی باید با برگزاری جلساتی، رفع مشکلات این واحدها را پیگیری نمایند.

حسن بیگی با اشاره به بررسی عملکرد بانک های عامل درخصوص بند د تبصره 17 قانون بودجه سال 93،  تصریح کرد: برخی بانک ها در این زمینه عملکرد خوبی نداشتند که باید فعال تر عمل کنند و  مكاتبه اي نیز با بانك هاي خصوصي كه در اين مورد عملكرد ضعيفي داشتند، صورت پذيرد و در صورت عمل نکردن به تعهدات، اعتبار در اختیار این بانک ها سلب و در اختیار بانک دیگری قرار داده شود.

سرپرست استانداری مرکزی بر مهارت آموزی افراد جویای کار تأکید کرد و گفت: تنها 32 درصد از افراد جویای کار مهارت های لازم را کسب کرده اند که باید کمیته ای تشکیل و بررسی شود که واحدهای تولیدی نیازمند چه مهارت هایی هستند و در این راستا اقدامات لازم صورت پذیرد.

گفتنی است درجلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان؛ گزارشی از طرح بررسی نحوه افزایش مهارت کسب و کار جوانان استان مرکزی و عملکرد اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) از محل تسهیلات قرض الحسنه بند«د» تبصره 17 ارائه شد.

ایجاد 14 طرح اشتغال زایی با 76 میلیارد و 400 میلیون ریال و 15 طرح مشاغل پشتیبان و تشکیل کمیته ای برای بررسی طرح های بالای 60تا 70 درصد و حل مشکلات پیش روی این طرح ها از مهمترین مصوبات نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی بود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

     

     
     

    مطالب ویژه    مطالب اختصاصی
    آخرین اخبار دفاتر استانداری

    آخرین اخبار بخشداری ها