Portal_background_image

سرپرست استانداري مركزي بر تقویت روحیه مشارکت مردمی در استان تأکید کرد

حسن بیگی صبح امروز در جلسه شورای مشارکت های مردمی که در محل استانداری برگزار شد با تأکید بر برنامه ریزی در جهت تقویت روحیه مشارکت مردمی در استان، گفت: تقویت مشارکت های مردمی نقش مؤثری در ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری و توانمند کردن محرومان دارد.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به محدودیت اعتبار دستگاه های دولتی و طولانی بودن روند قوانین و مقرارت، اظهار کرد: تقویت مشارکت های مردمی می تواند نقش مؤثری در ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری و بهره گیری حداکثری از ظرفیت های مردمی در راستای توانمند کردن محرومان داشته باشد.

وی گفت: در دين مبين اسلام بر لزوم مشاركت مردم و حمايت از اقشار كم‌ درآمد تأكيد شده است و بايد بكوشيم تا روحيه مشاركت‌پذيري مردم را  در استان تقویت کنیم.   

وی بیان کرد: کمک های مردمی جمع آوری شده در نقاط مختلف استان باید اولویت بندی شده و بر حسب نیازهای ضروری با نظارت دقیق در ساماندهی مسائل محرومان راهبری شود.

 سرپرست استانداری مرکزی بر توانمندسازی مددجویان ادارات کل بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) تأکید کرد و گفت: اشتغال زایی از ضروری ترین نیازهای این قشر از جامعه است که باید با مشارکت خیران زمینه های ایجاد اشتغال پایدار برای آنها فراهم شود.        

وي تأكيد كرد: در راستاي افزايش جذب مشاركت‌هاي مردمي  بايد از افراد مؤثر در جامعه و كساني كه مي‌توانند ياري گر  بهزيستي باشند در شوراي جذب مشاركت‌هاي مردمي استان دعوت شود.

وي با تأكيد بر اولويت دادن به اتمام پروژه مسكن مهر محرومین، گفت: اداره کل بهزيستي بايد اتمام اين پروژه را در اولويت برنامه‌هاي خود در راستاي رفاه حال مددجويان قرار دهد.

سرپرست استانداري مركزي افزود: تلاش شود تا در ايام نوروز بسته‌هاي حمايتي از سوي اداره کل بهزيستي به مددجويان تعلق گيرد.

حسن‌بيگي با اشاره به اینکه جشن نيكوكاري در پايان هر سال و براي جذب كمك‌هاي مردمي براي اقشار كم‌ درآمد جامعه در كشور برگزار مي‌شود، تصريح كرد: امسال این مراسم همزمان با هفته نیکوکاری در استان برگزار شود.

گفتنی است در این جلسه مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی و مدیر کل بهزیستی استان سخنانی را ارائه کردند و سایر اعضاء نیز به بیان نظرات خود پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها