Portal_background_image

دیدار استاندار مرکزی با دبیران احزاب جبهه پیروان خط امام و رهبری

مقیمی روز گذشته با دبیران احزاب جبهه پیروان خط امام و رهبری دیدار کرد.

مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: اشتغال جوانان از مهمترین دغدغه های مسئولین کشور و مردم است و برای رفع این مشکل برنامه ریزی هایی صورت گرفته که برخی از آنها با موفقیت انجام شده است.

وی بیان کرد: تنها ده درصد از افراد جویای کار می توانند در ادارات دولتی اشتغال یابند و بقیه افراد باید جذب بخش خصوصی شوند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه بیشترین مشکل، جذب نیرو در بخش خصوصی است، بیان کرد:  باید در این زمینه  فرهنگسازی شود و برنامه ریزی هایی صورت بگیرد و احزاب می توانند در این راستا نقش مؤثری ایفا کنند.

مقیمی افزود: برای رفع مشکل اشتغال جوانان باید سرمایه گذاری کنیم تا زمینه برای ایجاد شغل جدید فراهم شود و برای حفظ شغل های موجود نیز تلاش کنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه  شرایط حاکم بر کشور و وجود تحریم ها و کمبود منابع و امکانات کار را کمی دشوار کرده است، ادامه داد: با تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی که در حالت رکود هستند می توانیم آنها را فعال کنیم و به ایجاد و حفظ اشتغال کمک نمائیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: فعالسازی واحد های قدیمی که نیاز به سرمایه کمی داشتند و همچنین اتمام طرح های نیمه تمام وعدم اجرای پروژه جدید از اقداماتی است که در استان شکل گرفته و نرخ بیکاری را از ده و نیم درصد به هشت و شش دهم درصد رسانده است.

وی افزود: اجرای پروژه های جدید تنها توسط بخش خصوصی که متقاضی سرمایه گذاری بوده صورت گرفته است.

مقیمی افزود: سرمایه گذاری هایی که در استان مرکزی صورت می گیرد و کارخانه ها و کارگاه هایی که با جذب سرمایه در این  استان به بهره برداری می رسند باید شرایط را برای اشتغال نیروهای بومی فراهم کنند و به رفع مشکل بیکاری استان کمک نمایند که در این زمینه فرمانداران باید نظارت داشته باشند.

وی ابراز کرد: از اولویت هایی که در انتخاب فرمانداران در نظر گرفته شده است سیاسی نبودن آنها و توجهشان به مسائل اقتصادی است.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به این کشور در شرایطی است که برای اداره آن نیاز به نیروهای با تجربه است در انتصاب مدیران، افراد تقریباً جوان و میانسال بکار گرفته شده است.

مقیمی گفت: مشاور جوان استاندار کمیته هایی از جوانان را تشکیل داده است که تمام تلاش ما استفاده از برنامه های این جوانان است.

گفتنی است در این جلسه از اقدامات استاندار مرکزی در جهت آبرسانی به شهرستان های دلیجان، ساوه و خمین، نوسازی بیمارستان ولی عصر(عج) شهر اراک، کاهش آلودگی هوای کلان شهر اراک، احداث جاده کمیجان و خنداب و ... تقدیر گردید و همچنین درخصوص برنامه های حمایتی دولت از واحدهای تولیدی در مناطق محروم،  کمربندی شمالی شهر اراک، سیاست جوانگرایی در استان و ... سؤالاتی پرسیده شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها