Portal_background_image

با حضور سرپرست استانداري مركزي جلسه شورای آموزش و پرورش استان تشکیل شد

حسن بیگی در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: تشكيل كميته كارشناسي رسيدگي به مباحث مالي در آموزش و پرورش براي اجراي مصوبات اين شورا ضروري است.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی اظهار کرد: در کمیته کارشناسی ذیل شورای آموزش و پرورش استان مسائل و مشكلات مربوط به مصوبات آموزش و پرورش مورد بررسي قرار می گیرد و نتایج آن در این شورا مطرح می شود.

سرپرست استانداري مركزي تصريح كرد: از آغاز فعاليت دولت تدبير و اميد رسيدگي به مشکلات فرهنگيان به ويژه در استان مركزي در رأس همه امور فرهنگي و تربيتي شوراي آموزش و پرورش قرار گرفته است.

حسن‌بيگي با اشاره به اینکه وزیر کشور در نشست استانداران قول مساعد برای حل مشکلات فرهنگیان را داده است، افزود: با توجه به شرایط حساس کنونی کشور فرهنگيان مشكلات و مطالبات به حق خود را با آرامش و با موقعيت‌شناسي مطرح و پیگیری کنند.

وي ادامه داد: دستگاه‌هاي خدمات‌رسان در حوزه انرژي نيز بايد از قطع انرژي در مدارس، دانشگاه ها، مراکز آموزشی و ورزشی خودداري كند چرا که قطع انرژي اين مراكز را با مشكلات بسيار جدي مواجه خواهد كرد.

سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به اينكه آماده سازی دانش آموزان برای كنكور يكي از وظايف ذاتي آموزش و پرورش است، گفت: وظايف ذاتي هر دستگاه در شرح وظايف آن قيد نمي‌شود كه بر همين اساس اداره کل آموزش و پرورش بايد در اين زمينه و افزايش شاخص‌هاي استان در كنكور همانند گذشته اهتمام ويژه داشته باشد.

حسن بیگی با اشاره به اینکه درحال حاضر قبول شدن فرزندان و دانش آموزان در كنكور يكي از دغدغه‌هاي اساسي خانواده‌ها، مسئولين و مردم است، اظهار داشت: استانداري مركزي نيز آمادگي دارد در همه زمينه‌ها كمك‌رسان اداره کل آموزش و پرورش باشد و در اين راستا از هيچ كوششي دريغ نخواهيم كرد.

سرپرست استانداري مركزي با تأكيد بر لزوم تجليل از نخبگان و رتبه‌هاي برتر كنكور پيشنهاد كرد: در سال آينده مراسم تجليل از نخبگان و رتبه‌هاي برتر كنكور در سطح وسيعي در استان برگزار شود.

حسن‌بيگي در پايان از تلاش و فعاليت‌هاي يك‌ساله معلمان و مربيان و اعضاي شوراي آموزش و پرورش استان مركزي تشكر كرد.

مدیر کل آموزش و پرورش نیز در این نشست گفت: مطالبات فرهنگیان در زمینه مسایل معیشتی است و به هیچ وجه رویکرد سیاسی ندارد.

فولادوند افزود: فرهنگیان شرایط کشور را می دانند اما انتظار دارند مسئولان در راستای حل مشکلات آنها تلاش ویژه بکار گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: با وجود مصوبه شورای آموزش و پرورش مبنی بر اینکه دستگاه های خدمات رسان و حامل انرژی نباید آب، برق و گاز مدارس را قطع کنند، متأسفانه شرکت آب و فاضلاب در این خصوص اقداماتی انجام داده است.          

فولادوند بیان کرد: مطالبات این شرکت از اداره کل آموزش و پرورش به حق بوده و مشکلات آن ها نیز قابل درک است اما قطع آب، برق و گاز مدارس و مراکز آموزشی زیبنده نیست و همه بخش ها به جز تکالیف بخشی در حوزه خود، وظیفه دارند به تعلیم و تربیت و حوزه آموزش عمومی کمک کنند.         

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اضافه کرد: 53 مدرسه روستایی این استان آب لوله کشی ندارد و قرار بوده است این مهم در سال 92 توسط مدیران وقت حل شود که به دلیل مشکلات مالی تاکنون لاینحل مانده است.

فولادوند بیان کرد: شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در سال جاری 17 مصوبه با حدود 15 میلیارد ریال بار مالی داشته که تاکنون پنج میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها