Portal_background_image

با حضور استاندار مرکزی همایش بزرگ بسیجیان شهر اراک برگزار شد

با حضور مقیمی صبح امروز همایش بزرگ بسیجیان شهر اراک در محل مصلای بیت المقدس این شهر برگزار شد.

مقیمی استاندار مرکزی اظهار کرد: تفکر و روحیه بسیجی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مردم نهادیه شد و با پشتیبانی مردم از امام خمینی(ره)  این انقلاب به پیروزی رسید.

وی با بیان  اینکه هنوز زمان زیادی از پیروزی انقلاب  نگذشته بود که جنگ تحمیلی از سوی عراق به ایران صورت گرفت، گفت: به فرمان امام خمینی(ره) مردم و نیروهای نظامی از جمله ارتش، سپاه و جهادسازندگی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شدند و با کمک بسیج که یک نیروی مردمی از کل کشور بود توانستند دشمن را از خاک کشور بیرون کنند.

مقیمی تصریح کرد: بسیج با فرمان تاریخی امام خمینی(ره) تشکیل شد و  با اقتدار خود در طول هشت سال دفاع مقدس در پیروزی جنگ نقش مهمی را  ایفا نمود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه  حدود 50 درصد شهدای جنگ از نیروهای بسیجی بودند، ابراز کرد: ایران اسلامی با جانفشانی و فداکاری های بسیجیان سلحشور و همچنین نیروهای ارتش و سپاه توانست در مقابل دشمن بعثی که مورد حمایتهای بیش از 40 کشور دنیا بود مقاومت نماید.

مقیمی  گفت: در جنگ تحمیلی 5 استان کشور بطور مستقیم درگیر جنگ بود و بسیاری از منازل، کارخانجات و ادارات این شهرها دچار تخریب شدند که بسیجیان در دوران سازندگی نیز همپای دولت در بازسازی این مناطق کمک نمودند.

وی افزود: امروزه نیز بسیج دانشجوئی در همه دانشگاه ها برای حمایت از نظام و دستاوردهای آن دانشجویان را بسیج نموده و توانسته  موفقیت های بسیاری در بخش های صنعت، کشاورزی و بازار بدست آورد.

استاندار مرکزی عنوان کرد: دیپلمات های ما با برخورداری از حمایت و پشتیبانی مقام معظم رهبری، مردم، بسیج و همچنین ترویج فرهنگ بسیجی با اقتدار در مقابل 6 کشور دنیا از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران و همه حقوق حقه ملت ایران دفاع می کنند.

مقیمی بیان کرد: امروزه دست پروردگان آمریکا مانند داعش و دیگر گروه های منحرف در کشورهای اسلامی در حال به انحراف کشیدن این کشورها هستند، اما در این کشورها معلمان واقعی و علما راه جمهوری اسلامی را طی می کنند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: انشاءالله شاهد این باشیم که اسلام ناب محمدی راه خودش را در دیگر کشورها باز کند تا داعش و گروه های مشابه به زباله دان تاریخ بپیوندند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها