Portal_background_image

بازدید استانداران مرکزی و کردستان از واحدهای صنعتی اراک

 

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان بازدید از واحدهای صنعتی اراک که با حضور استاندار کردستان و هئیت همراه وی انجام شد، گفت: توسعه ارتباطات و تبادل تجربیات بین استانها  امری خوب و منطقی است و راه را برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور هموار می سازد.

 

زمانی‌ قمی  استاندار مرکزی در بازدید استاندار کردستان و هیئت همراه از توانمندی‌های شرکت آلومرول اراک اظهار داشت: تبادل تجربه بین استان‌ها امری منطقی است و امیدواریم بتوانیم با استفاده از تجارب استانهای مرکزی و کردستان آینده‌ای مطلوب را برای این استان ها رقم زنیم.

وی تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک شهرک صنعتی آلومینیوم راه‌اندازی خواهد شد که اشتغال یک هزار نفر را به دنبال خواهد داشت.

استاندار مرکزی گفت: تلاش داریم نرخ بیکاری را کاهش و میزان اشتغال را افزایش دهیم.

زمانی‌قمی با اشاره به اینکه صنعت آلومرول و آلومینیوم در کانون توجه مسئولان قرار دارد، بیان کرد: استان مرکزی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است که می‌توان با استفاده از پتانسیل‌ها و استعدادهای موجود رشد و توسعه را برای این استان و کشور رقم زد.

وی با اشاره به اینکه شرکت آلومرول نوین اراک با ظرفیت تولید بیش از 280 تن انواع محصولات آلومینیوم با شرکت‌های بزرگ هواپیماسازی و خودروسازی کشور همکاری دارد، تاکید کرد: تدوین برنامه توسعه ای برای ایرالکو و آلومرول در دستور کار استان قرار دارد.

 استاندار مرکزی صنعت آلومینیوم را از صنایع استراتژیک کشور خواند و گفت: باید در راستای فعال کردن ظرفیت اسمی واحدهای صنعتی برنامه ریزی و تلاش شود و این مهم یکی از مهمترین ماموریت های مسئولان در دوران پساتحریم است.

وی با اشاره به توانمندی استان مرکزی در تبدیل شدن به قطب صنعت آلومینیوم، افزود: ظرفیت‌های کارگاهی این صنعت در استان مرکزی قابل توجه است و نمایشگاه های مهم این صنعت باید به این استان انتقال یابد.

زمانی قمی در ادامه با بیان اینکه شرکت آلومرول نمونه موفقی از اجرای اصل 44 قانون اساسی است، افزود: امید است تمامی واگذاری‌ها به همین شکل پیش بروند.

 

***استاندار مرکزی: مدیران واحدهای صنعتی استان مرکزی آماده کمک به رشد و توسعه کردستان هستند

زمانی‌قمی استاندار مرکزی که استاندار کردستان و هیئت همراه را در بازدید از توانمندی‌های شرکت پتروشیمی شازند همراهی می‌کرد، اظهار داشت: استان مرکزی از استعدادها و ظرفیت‌های بسیاری به ویژه در بخش صنعت برخوردار است که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای توسعه استان کردستان استفاده کرد.

وی تصریح کرد: مدیران صنایع و واحدهای تولیدی استان مرکزی از آمادگی لازم برای رشد و توسعه کردستان برخوردار بوده و از هیچ کمکی در این راستا دریغ نخواهند کرد.

گفتنی است استاندار کردستان  به همراه هیئتی از مدیران ارشد استان کردستان از شرکت آلومینیوم ایران، آلومرول، پتروشیمی شازند و ماشین سازی اراک به منظور آشنایی و بهره گیری از ظرفیتهای این واحد های صنعتی بازدید کرد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها