Portal_background_image

استقبال پرشور و كم نظير مردم از سيد حسن خميني در زادگاه امام(ره)

مردم خمین روز گذشته از سید حسن خمینی که برای شرکت در کنگره چشمه آفتاب به شهرستان خمین سفرکرد، استقبال پرشور و كم نظيري به عمل آوردند.

سید حسن خمینی در میان خیل جمعیت مردم شهید پرور خمین در مقابل بیت تاریخی حضرت امام( ره ) گفت: خمین یک شهر، یک قطعه از جغرافیا و یک تاریخ نیست، بلکه خمین قطعه ای از عشق تک تک مردم جهان به صاحب امروز(بعثت( حضرت محمد مصطفی (ص) است.         
وی افزود: خمین به خاطر نام امام ( ره ) ملجاء و مرجع نگاهها از جنوب آفریقا تا شرق جهان اسلام و هر جایی است که استقبلال طلبی، آزادی خواهی و مبارزه با ظلم استبداد وجود دارد.         
سید حسن خمینی افزود: پدر حضرت امام، در میان پداران شما زیسته و مرجع آنها در این خطه بوده است و در بین همین مردم به شهادت رسید.    
وی اظهار داشت: از این پس باید همت استاندارو مسوولان استان معطوف برای حل مشکلات این شهرستان باشد و بکوشیم که مهمترین مشکل شهرستان در زمینه اشتغال جوانان حل شود.          
وی عنوان كرد: استاندار مرکزی معتقد است با راه اندازی صنایع شهرستان خمین بخش مهمی از مشکلات اشتغال رفع خواهد شد. 
سید حسن خمینی، مشکل کمبود آب در شهرستان خمین را یادآور شد و بیان کرد: این شهرستان با محوریت کشاورزی نیاز ضروری به آب دارد و باید برای رفع این مشکل تلاش کرد و همچنین چشم به رحمت الهی داشته باشیم.        
در ادامه استاندار مركزي گفت: يکی از دغدغه های اصلی دولت تدبیر و امید ایجاد اشتغال و حل مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان است و این مهم را در دستور کارخود دارد.

محمدحسين مقيمي افزود: با تدابیر ویژه دولت در راستای حل مشکلات، می توان شاهد شکوفایی اقتصادی شهرستان، استان مرکزی و کشور بود.
وي گفت: شهرستان خمین قبل و پس از سال 42 در پیروی از راه امام راحل(ره)، با تعطیلی بازار، تقدیم شهدا، تحمل زندان و مسایل اقتصادی با انقلاب همراهی کرد تا امام راحل (ره) بتواند به راه خودش در جهت شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ادامه دهد.  
وی اظهار كرد: تحصیل جوانان خمین در حوزه های علمیه و دانشگاههای مختلف کشور برای کسب مدارج بالای علمی، بیانگر پیشگامی مردم شهرستان برای رسیدن به توسعه پایدار است.

گفتني است ازدحام جمعیت مردم شهر و روستاهای خمین درمیدان 15خرداد محل استقبال از نوه امام خمینی (ره) برای مشاهده سیمای وی موج می زد.     
مردم شهرخمین، در روزهای گذشته با آذین بندی زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، خود را برای دیدار با فرزند یادگار امام آماده کرده، و امروز با استقبال باشکوه وظیفه میزبانی را از این میهمان گرامی به عمل آوردند.               
در مسیر استقبال از میدان 15 خرداد تا بیت تاریخی امام خمینی (ره)؛ مردم با شعارهای «دسته گل محمدی ، به شهر ما خوش آمدی»، شور و نشاط زایدالوصف خود را از دیدار نوه امام (ره) به نمایش گذاشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها