Portal_background_image

استاندار مرکزی: نیروی انتظامی نماد آرامش و همدلی است

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در همایش تهدیدهای نوین سایبری استان که در محل فرهنگسرای شهر برگزار شد، گفت: نیروی انتظامی نماد آرامش، همدلی، انضباط و تعامل خوب با جامعه است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: نیروی انتظامی یکی از ارکان مهم در برقراری امنیت جامعه است و در این خصوص ماموریت های حساس و مهمی را برعهده دارد.

وی بیان کرد: ناجا از نیروهای عالیقدر اما مجهول القدر است و جامعه کمتر تلاش های این قشر را لمس می کند و با روند آن آشنا است.

استاندار  مرکزی ادامه داد: تلاش ها و زحمت های نیروی انتظامی در بخش ها و ابعاد مختلف باید به جامعه بیش از پیش بازگو شود و هفته ناجا فرصت خوبی برای این امر است.

زمانی قمی اظهار کرد: نیروی انتظامی نماد آرامش، همدلی، انضباط و تعامل خوب با جامعه است و این نیرو باید با قانون شکنان، مجرمان و کسانی که سلامت جامعه را به خطر می اندازند برخورد قاطع و جدی داشته باشد.

وی در خصوص فضاهای سایبری نیز گفت: عرصه مجازی مولود رشد فناوری اطلاعاتی است که با ابزاری جدیدی همراه است و ماهیت شناسی فرصت ها و تهدید های این فضاها باید در دستورکار فرهیختگان دانشگاهی ، صاحبان اندیشه و فرهنگ و ارتباطات باشد.

وی یافتن راه‌حل‌های امن جهت بهره‌گیری مطلوب از فضای مجازی را بسیار مهم دانست و بیان کرد: همه کشورهای توسعه یافته حتی کشورهایی که خود مبتکر اینترنت بوده‌اند چارچوب‌های خاصی را برای استفاده از فضای مجازی دارند و خانواده‌ها نیز طبق امکانات موجود در کشورشان فضای اینترنتی را برای فرزندان خود محدود می‌کنند تا از این طریق هنجارهای اجتماعی جامعه‌شان خدشه‌دار نشود.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی و فتا سعی و توصیه نمایند تا دستگاهها و مردم امنیت را در استفاده از فضای مجازی حفظ کنند و دستگاهها نیز باید این توصیه ها را رعایت کنند.

اصی را برای استفاده از فضای مجازی دارند و خانواده‌ها نیز طبق امکانات موجود در کشورشان فضای اینترنتی را برای فرزندان خود محدود می‌کنند تا از این طریق هنجارهای اجتماعی جامعه‌شان خدشه‌دار نشود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی نیز در این همایش گفت: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است.

سرهنگ کیومرث عزیزی افزود: تدوین مزایا و معایب حوزه سایبری و توسعه چتر آگاهی مردم در استفاده از فضاهای مجازی امری ضروری است و این مهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بیان کرد: برنامه ریزی دشمن از جنگ سخت در جنگ نرم انجام می شود و دشمنان تمام هدف خود را از طریق شبکه های ماهواره ای و مجازی به کار گرفته اند تا بنیان خانواده ها را دچار مشکل کنند و در این رابطه همه به ویژه جوانان باید هوشیار باشند و تهدیدها را شناسایی کنند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: همه وظیفه دارند دانش خود را در حوزه فضای مجازی ارتقا دهند تا در مواجه با تهدیدها راه را اشتباه نروند.

سرهنگ عزیزی گفت: مردم در فضاهای مجازی که وارد می شوند باید در این عرصه حضور هوشمندانه داشته باشند و طعمه دام های تبلیغی و فریب نشوند و قبل از ورود توصیه های کارشناسان پلیس فتا را با مراجعه به سایت این پلیس مطالعه کنند.

معاون دادستان در امور پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی نیز در این همایش مطالبی را بیان کرد.

گفتنی است همایش تهدیدات نوین در حوزه سایبری توسط اداره کل پدافند غیر عامل استانداری و پلیس فتای استان با هدف ایمن سازی فضایی که از فناوری های نوین استفاده می شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها