Portal_background_image

استاندار مرکزی: میانگین معوقات در بانکهای استان زیر 4 درصد است.

علی اکبر شعبانی فرد گفت: علی رغم تحریم های اتفاق افتاده میانگین معوقات در بانکهای استان مرکزی زیر 4 درصد است که در دهه اخیر در تاریخ بانکداری کم نظیر است.

علی اکبر شعبانی فرد روز یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل استانداری مرکزی برگزار شد، افزود: مدیریت منابع مالی در استان بر اساس سیاست های برنامه پنجم توسعه در جهت تولید بکار گرفته شده است.

وی ادامه داد: در جهان امروز تولید است که اقتصاد را از تورم و رکود خارج می کند و به تعادل می رساند.

استاندار مرکزی اظهار داشت: شرکت واگن پارس اراک در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته است و علی رغم مشکلات این شرکت بخش عمده ای از معوقات بازنشستگان پرداخت شده و باقیمانده این معوقات نیز در دست بررسی جهت پرداخت می باشد.

شعبانی فرد تصریح کرد: بیمارستان 150 تخت خوابی ابن سینا در شهر اراک با اقدامات انجام شده به یک دستگاه MRI مجهز شده و در حال حاضر استان مرکزی دارای 6 دستگاه MRI می باشد.

وی بیان داشت: مشکلات بیمارستان امیرالمؤمنین اراک نیز با نصب یک دستگاه سی تی اسکن رفع و تلاش شده تختهای CCU و ICUنیز در این بیمارستان فعال شود.

استاندار مرکزی تأکید کرد: بانکهای عامل استان مرکزی باید تلاش ویژه خود را در جهت ارائه تسهیلات به مشاغل خانگی بکار گیرند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی نیز در ادامه این جلسه گفت: 7 هزار و 830 میلیارد ريال اعتبار از سال 1385 به استان مرکزی ابلاغ شده که تا به امروز برای 7 هزار و 280 میلیارد ريال آن قرار داد منعقد شده و از این میزان نیز 6 هزار و 910 میلیارد ريال آن پرداخت شده است.

ناصر شیخی افزود: در حال حاضر مانده اعتبارات بانکهای عامل استان مرکزی 916 میلیارد ريال است که در جلسه امروز کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی برای این مقدار اعتبارات و ارائه تسهیلات از محل آنها به طرح های جدید بررسی های لازم انجام گرفت.

وی ادامه داد: از میزان 916 میلیارد ريال اعتبارات باقیمانده در بانکهای عامل استان مرکزی 910 میلیارد و 560 میلیون ريال آن نزد بانکهای ملت و صادرات است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: در بحث اعتبارات مشاغل خانگی 100 میلیارد ريال اعتبار به استان مرکزی ابلاغ شده است که این میزان اعتبارات به صورت قرض الحسنه می باشد که تا سقف 50 میلیون ريال و باز پرداخت 36 ماهه در اختیار متقاضیان مشاغل خانگی قرار خواهد گرفت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها