Portal_background_image

استاندار مرکزی: سربلندی کشور در گرو اتحاد و همدلی دولت و ملت است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای اداری شهرستان خمین که همزمان با اولین روز هفته دولت در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد، گفت: سربلندی کشور در گرو اتحاد و همدلی دولت و ملت و به رسمیت شناختن همه سلایق در کشور است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: رجایی و باهنر  دو شهید ارزنده و بزرگوار عرصه دولت و نمونه های بارز خادمین امین مردم و مسئولین وفادار به ملت و دولت بودند که خالصانه خود و علم وآگاهیشان را وقف مردم نمودند و هفته دولت فرصتی است برای بزرگداشت این شهیدان تا سلوک این عزیزان را بررسی کنیم و در اداره امور بکار گیریم.

وی بیان کرد: مردم در 24 خرداد با حضور خود در انتخابات مسیر سیاستها را تغییر دادند و خواستار تغییر در اداره امور داخلی و خارجی کشور شدند در حالیکه جبهه پیروز کمترین امکانات را در رقابتهای انتخاباتی در اختیار داشت.

وی ابراز کرد:  علی رغم  اینکه دولت یازدهم در شرایطی اداره امور را به دست گرفت که کشور ساختار اجرایی و مالی کاملا درهم ریخته داشت طی این دوسال توانست اقدامات اثرگذاری داشته باشد و پروژه های خوبی را به اجرا برساند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با وجود رشد اقتصادی شش درصدی، نرخ بیکاری  10 درصدی و تورم زیر 14 درصدی در آغاز فعالیت دولت نهم، مجموعه کلان اجرایی، کشور را با رشد اقتصادی منفی شش درصد، خزانه خالی، تورم 40 درصدی، رکود در تولید، بدهکاری دولت به همه بخشها از جمله تامین اجتماعی تحویل دولت یازدهم دادند و در این میان دولت برای رفع مشکلات کشور تمام تلاش خود را بکار بست و سیاستهای خود را در پیش گرفت.

زمانی قمی با اشاره به اینکه اقتصاد یک علم است و باید به ضوابط آن دقت شود، افزود: با اجرای سیاست های دولت تدبیر در حوزه اقتصاد، ثبات اقتصادی به عرصه برگشت و بخشی از واحد های تولیدی که دچار رکود بودند احیا شدند و بخش دیگر  خسارات بیشتری دیده بودند که در حال کمک به ترمیم آنها هستیم.

استاندار مرکزی ادامه داد: در استان مرکزی 80 درصد واحدهای تولیدی بدلیل سیاستهای غلط دولت های نهم و دهم با مشکل مواجه هستند که بخشی از مشکلات آنها با پرداخت تسهیلات حل می شود.

وی ادامه داد: دولت با اتخاذ سیاست مناسب و با جلوگیری از تشریفات زائد و ریخت و پاش ها و  برنامه منظم و رعایت انضباط اداری در حوزه اقتصاد و عمران توانست شرایط جدیدی بر  کشور حاکم کند که می توان به ثبات نرخ ارز و انضباط مالی اشاره کرد.

 استاندار مرکزی گفت: تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای ایران با اتحاد و اجماع همه ارکان جامعه و استفاده از فرامین مقام معظم رهبری در پیچیده‌ترین پرونده سیاسی ایران و جهان سربلند بیرون آمد و بحرانی بزرگ را پشت سر گذاشت که بر اساس آن از ذیل فصل هفت شورای امنیت خارج شد و اولین دستاورد این توافق اثبات برتری گفتمان اسلامی- ایرانی به جهانیان است.

زمانی قمی افزود: پیروزی در مذاکرات هسته ای در اقتصاد کشور تاثیر بسزایی خواهد داشت که آثار  آن در دراز مدت در کشور به خوبی مشاهده می شود و مسوولان نبایستی برای مردم مطالبه و توقع زودهنگام ایجاد کنند چرا که سرو سامان دادن اقتصاد کشور زمان براست.

استاندار مرکزی با بیان اینکه باید اقتصاد صادرات محور و رونق تولید را در کشور حاکم کنیم،  گفت: در شرایط پساتحریم باید با تکیه بر سیاستهای اقتصاد مقاومتی و با حمایت از واحدهای تولیدی و فعالسازی ظرفیت های خالی این واحدها در جهت رفع معظل بیکاری تلاش شود.

زمانی‌قمی با اشاره به رقم اختلاس در پرونده بابک زنجانی گفت: عمده مشکلات کشور ریشه اعتباری دارند. آنچه مسلم است این است که هشت هزار میلیارد تومان اختلاس توسط بابک زنجانی صورت گرفته است که اگر این رقم سپرده بانکی می‌شد سالانه هزار و 600 میلیارد تومان سود بدست می‌آمد و براساس آن می‌توانستیم 20 هزار شغل جدید در کشور ایجاد کنیم.

*** دیدار استاندار مرکزی با خانواده شهید علی اسکندری

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: ملت ایران در سایه شهدا توانستند به قله های رفیع ترقی و پیشرفت نایل شوند و همه باید برای اعتلای نام ایران اسلامی، سربلندی و اقتدار در تمام زمینه ها حرکتی جهادی داشته باشند.

استاندار مرکزی گفت: ملت ایران با وجود تحریم ها و فشارهای اقتصادی و سیاسی که علیه کشور وارد می شد یک قدم از آرمانهای والای انقلاب و نظام عقب ننشست.

وی تاکید کرد: ملت ایران اسلامی قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده های معظم آنان هستند و می دانند اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمی شد.

گفتنی است شهید علی اسکندری  در سال 1346  در روستای حشمتیه خمین متولد شد و در سال 1364 در عملیات والفجر 8 به شهادت رسید.

یادآور می گردد استاندار مرکزی در اولین روز از هفته دولت با ورود به شهرستان خمین مورد استقبال مسئولین محلی قرار گرفت و با حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها