Portal_background_image

استاندار مرکزی: در دولت تدبیر و امید همه سلایق به رسمیت شناخته می شود

 زمانی استاندار مرکزی صبح امروز در آئین گرامیداشت حماسه 24 خرداد که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد، گفت: در دولت تدبیر و امید همه سلایق به رسمیت شناخته می شود که این نشان از تحمل و اعتماد در گفتمان اعتدال است.

زمانی استاندار مرکزی اظهار کرد: آئین امروز پاسداشت و بزرگداشت حماسه همیشه جاوید 24 خردادماه سالروز پیروزی دانشمند متفکر دکتر حسن روحانی است که گفتمان اعتدال و توسعه با رای قاطع ملت بزرگ و شرافتمندانه ایران  به منصه ظهور رسید.

استاندار مرکزی افزود: اراده مردم به فاصله گرفتن از سیاستهای دولت نهم و دهم و تائید گفتمان اعتدال بود که فاصله 13 میلیونی آرای نفر اول با دوم معنای روشنی داشت.

وی  با اشاره به شرایط قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، بیان کرد: به محض استقرار دولت نهم سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منحل گردید و این به معنای ایجاد بی نظمی در اداره امور کشور بود.

زمانی ادامه داد: در آن زمان بسیاری از کمیسیونهای کارشناسی دولت و کارگروههایی که می توانستند منشاء تصمیم گیری های درست برای اداره کردن بهتر امور باشد، تعطیل شد.

استاندار مرکزی افزود: حذف چهره های خدوم از بدنه دولت و استخدام های زیاد و جذب نیروهای غیرمتخصص از دیگر اقدامات دولت های نهم و دهم بود که باعث زمین گیر شدن دولت یازدهم گردید.

زمانی به اتفاقاتی که در حوزه دین و اخلاق در دولت نهم و دهم صورت گرفت اشاره کرد و گفت: ظهور امام زمان (عج) از بزرگترین اعتقادات دینی و متقن جامعه اسلامی  است که در این دوره به سخره گرفته شد که تعجب می کنم چرا این مسائل کمتر بازگو شد.

استاندار مرکزی بر ترویج خرافات در دولت گذشته اشاره کرد و گفت: وقتی خرافات وارد جامعه ای شود تاثیر آن ترویج ریاکاری است که متاسفانه این موضوع را در دولت گذشته شاهد بودیم و انتصاب مدیران ناکارآمد با مدارک قلابی  مصداق بارز ریاکاری بود که در دولت های پیش تر سابقه نداشت.

وی نهادینه کردن بداخلاقی را از دیگر اقدامات دولت نهم و دهم عنوان کرد و گفت:  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در هیچ دورانی به این میزان بداخلاقی و تخریب شخصیتها رواج نیافته بود که با تاسف امروز نیز ادامه این بداخلاقی ها را شاهد هستیم.

زمانی با اشاره به وضعیت اقتصادی در دولت نهم و دهم، گفت: در هشت سالی که دولت نهم و دهم بر اداره کشور حاکم بود 700 میلیارد دلار درآمد نفتی و ارزی داشتیم که نسبت به دوران گذشته رقم قابل ملاحظه ای بود .

وی افزود: دولتی که با رشد اقتصادی 6 درصد تحویل دولت نهم داده شده بود با رشد منفی 5 و شش دهم درصد  و با  خزانه خالی تحویل دولت یازدهم داده شد .

استاندار مرکزی ادامه داد: قرار بود دولت گذشته نماد پاکدستی باشد در حالیکه اگر تخلف در دولتهای پیشین در حد سرماخوردگی بود در دولت نهم و دهم در حد سرطان پیشرفته بود که پیامد آن سقوط ارزش پول ملی، تورم ، بیکاری ، افزایش نرخ ارز و زمین گیر شدن تولید تحت سیاستهای آن دولت بود.

وی با اشاره به اینکه افتخار دولت تدبیر و امید کنار گذاشتن سیاستهایی است که ایران را به بی آیندگی تبدیل می کرد،گفت: دولت یازدهم با دلسوزی و تدبیر و رعایت همه اصولی که به امنیت ملی و عزت و شرافت ایران اسلامی بر می گردد و تحت راهبری مقام معظم رهبری وارد عرصه مذاکرات شد که در این عرصه نیز همانند عرصه اقتصاد تلاطم و التهاب را شاهد بودیم.

زمانی تصریح کرد: این تحمل و اعتماد گفتمان اعتدال و توسعه است که همه منتقدین و مخالفان براحتی نظرات خود را بیان می کنند و دولت نیز امنیت آنها را فراهم کرده است، اگرچه انتقاد باعث تقویت دولت می شود ولی در این میان انصاف نیز باید رعایت شود.

وی عنوان کرد: دولت یازدهم با همه مشکلات و گرفتاریها توانسته آرمش و امید را بطور نسبی در بین مردم برقرار کند و ما امیدواریم که گفتمان اعتدال و توسعه جای خود را در اداره امور بازکند و منتقدین دولت را به پیوستن به این گفتمان دعوت می کنیم.

استاندار مرکزی با اشاره به اهم اقدامات صورت گرفته توسط دولت یازدهم در استان مرکزی، تصریح کرد: رسیدگی به مسائل زیست محیطی کشور از اموری است که دکتر روحانی بر آن تاکید دارد و در دو سال گذشته در جهت غلبه بر آلودگی هوای کلانشهر اراک اقدامات موثری انجام شده است.

زمانی با بیان اینکه رفع آلودگی هوا مطالبه به حق مردم و وظیفه جدی مدیریت استان است، گقت: توزیع بنزین یورو4 در استان، حذف سوخت مازوت از نیروگاه شازند و جایگزین نمودن سوخت گاز، طرح انتقال واحد آندسازی شرکت ایرالکو که سایت آن طراحی و مقدمات انتقالش فراهم شده است، گازسوز شدن کوره های آجرپزی، ساماندهی ناوگان حمل و نقل درون شهری و پیگیری برای اجرایی شدن پروژه 55 متری امیرکبیر از جمله اقدامات صورت گفته در جهت کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک است.

استاندار مرکزی ادامه داد:صاحبان صنایع و تمامی ارکان مردم بدانند که هر تصمیمی در استان گرفته می شود باید اجرایی شود و هیچ فرد یا جریانی خارج از مجاری قانونی نمی تواند خلاف آن حرکت کند، چرا که اراده دولت در راستای مطالبات مردم است.

وی کاهش روزهای آلوده تحت تاثیر اقدامات انجام شده از 115 روز به 50 روز، آبرسانی به شهرهای نیم ور، محلات و دلیجان از سد کوچری، تکمیل بالای 95 درصد پروژه مسکن مهر در شهر مهاجران و امیرکبیر، وصول درآمدهای ملی و استانی بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان که نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است، گازرسانی واحدهای شبکه گاز که از 665 واحد به 759 واحد رسیده و کاهش نرخ تورم استان در 600 روز فعالیت دولت  که از 33 و 9 صدم درصد به 11 و هشت صدم درصد رسیده  است را از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید در استان مرکزی برشمرد.

استاندار مرکزی گفت: خواسته ما عزت و اقتدار جمهوری اسلامی و توسعه کشورمان است که جز با همدلی و همزبانی مورد تاکید مقام معظم رهبری حاصل نمی شود.

زمانی خاطر نشان کرد: تلاش همه ما بر این است تا با بهره گیری از اعتدال و توسعه تدبیر و عقلانیت شاهد شکوفائی و رونق تولید و اقتصاد در کشور و استان باشیم .

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با بیان اینکه مبنای کار در دولت یازدهم، راست گوئی و اعتماد است،  گفت: دولت بنا دارد با کمک مردم، تحریم ها و مشکلات اقتصادی را مدیریت کند.

وی با تاکید بر اینکه پیام  بزرگ انتخابات  برای همه گروههاو جریانات سیاسی بود افزود: در دولت تدبیر و امید به این نکته اشاره شده که از همه شایستگان استفاده خواهیم کرد که این امر با حضور شایستگان و نخبگان در دولت تحقق یافت.

وزیر ارتباطات بر جلب اعتماد مردم در دولت یازدهم تاکید کرد و افزود: صداقت در گفتار حتی اگر به ضرر مسئولین باشد اعتماد مردم را جلب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مزاحمت در کار دولت کارساز نیست ادامه داد: مردم هوشمندانه عملکرد و خبرها را دنبال می کنند و خودشان برای انتخاب مسئولان کشور تصمیم می گیرند.

واعظی هم افزایی در دولت را ضروری برشمرد و ادامه داد: در اکثر نظرسنجی ها وضعیت دولت نسبت به سال قبل بهتر شده است.

وی بر اهمیت موضوع اقتصاد در زندگی مردم تاکید کرد و گفت: حل مسائل معیشتی مردم از اولویتهای جدی دولت تدبیر و امید است.

واعظی اعتدال در تعامل داخلی و خارجی را ضروری دانست و افزود: دولت بنا دارد با کمک مردم تحریم ها و مشکلات اقتصادی را مدیریت کند.

وزیر ارتباطات ساماندهی روابط خارجی کشور را یکی از اولویت های دیگر این دولت برشمرد و افزود: سیاست دولت تعامل با کشورها در راستای منافع کشورها است.

وی با بیان اینکه اولویت در روابط خارجی همسایگان و کشورهای اسلامی است ادامه داد: تحولات و بحرانهای منطقه برای دولت یازدهم حائز اهمیت است.

واعظی به پیچیدگیهای مذاکرات هسته ای اشاره کرد و افزود: برای جلوگیری از سوءاستفاده های دشمن بسیاری از مسائل در این مذاکرات علنی مطرح نمی شود و اگر این مذاکرات به نتیجه برسد دولت حرفهای زیادی برای مردم خواهد داشت.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: اعتقاد داریم فناوری هسته ای و تمام فناوری های نوین در دنیا، حق مردم ما است و تحریم ظالمانه ای بر ملت ایران تحمیل شده است.

وی بر ضایع نشدن حقوق ملت تاکید کرد و گفت: در سایه منویات مقام معظم رهبری، مذاکرات تا به حال خوب پیش رفته است و اگر طرف مقابل زیاده خواهی نکند خبرهای خوشی در راه است.

واعظی تصریح کرد در سیاست خارجی، امنیت، منافع ملی و تمامیت نظام مطرح است نه بخشی از آن، بنابراین امیدواریم هدف گذاری ها در این زمینه به منصه ظهور برسد.

وی بر پاسخگویی به مطالبات مردم تاکید کرد و ادامه داد: روز 24 خرداد را گرامی می داریم و امیدواریم با تلاش و همت آنچه لایق همه مردم ایران است محقق شود.

وزیر ارتباطات در پایان به افزایش ظرفیت در کانال های بین المللی، بین استانی، پهنای باند زیرساخت و ... اشاره کرد و گفت: امیداواریم بتوانیم با بهره برداری از طرح های ارتباطی پاسخگوی نیاز مردم باشیم.

گفتنی است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ورود به استان مرکزی مورد استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استانی قرار گرفت . وی همچنین با آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان نیز دیدار کرد.

یادآور می گردد در این آئین رئیس ستاد دکتر روحانی در استان مرکزی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک و دو نماینده از بخش صنعت و امور بانوان نیز مطالبی را بیان کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها