Portal_background_image

استاندار مرکزی بر توجه به اشتغال و توانمندسازی اقتصادی زنان تاکید کرد

 استاندار مرکزی صبح امروز در نشست مسئولین کمیته های تخصصی بانوان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: اشتغال و توانمندسازی اقتصادی زنان از اولویتهای مهم این حوزه است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

محمدحسین مقیمی اظهار کرد: توانمندسازی اقتصادی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و افزایش درآمد خانوارها و بالطبع، کاهش فقر آنان است که باید بالاخص در حوزه زنان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی با اشاره به اجرای پروژه ترسیب کربن در استان ، اضافه کرد:  اجرای این پروژه از جمله برنامه ­های توسعه است که با اتخاذ استراتژی مشارکت مردم محلی و بکارگیری توام زن و مرد، سعی در افزایش توانمند سازی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زنان دارد که می تواند مورد توجه دفتر امور بانوان استان نیز قرار گیرد.

وی افزود:در راستای توانمندی اقتصادی زنان بکار گیری صندوق خرد روستایی که از اهدف اصلی آن کاهش فقر و توانمند سازی زنان روستایی درمحیط خانه است ، می توان بهره گرفت.

مقیمی با بیان اینکه رفع مشکلات اقتصادی به رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیز کمک می کند، ابراز کرد: مسائل و مشکلات اقتصادی خانواده ها قابل رویت است و  راحت تر می توان نسبت به رفع آنها اقدام کرد و لی رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیازمند نگاهی تخصصی تر می باشد .

استاندار مرکزی درخصوص برگزاری جلسات امور بانوان و خانواده استان به ریاست ایشان، اظهار کرد: باید آرام آرام به سمتی پیش برویم که جلسات با حضور معاونین و مدیران کل استانداری برگزار شود و اینکه مردم بدانند که یک مجموعه مدیریتی استان را اداره می کند.

مقیمی مطالبی که توسط مسوولان کمیته های هشتگانه تخصصی زنان در این جلسه مطرح شد را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت : موارد ارائه شده در جلسه ای که با حضور اعضای شورای اداری استان تشکیل می گردد توسط مسئولین کمیته ها مطرح خواهد شد تا هر دستگاه نسبت به رفع مسائل و مشکلات مربوطه اقدام نماید.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز گفت: مدیریت امور زنان و خانواده علاوه بر هشت کمیته تخصصی از نظرات اتاق فکر زنان و شورای مشورتی فعالان غیردولتی نیز بهره مند می شود و ملاک کار در این دفتر بر برنامه محوری و پرداختن به طرح های اجرایی و اثرگذار در شاخص های زنان است.
وی بیان کرد: در سفر اخیر مشاور امور زنان و خانواده وزیر کشور به استان مرکزی روش کار کمیته های تخصصی زنان و خانواده استان به عنوان الگوی کشوری مطرح و معرفی شده است.
فرجی ادامه داد: تلاش این دفتر این است که با ظرفیت های کارشناسی و علمی دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها و همچنین مشارکت میدانی گروه های مرجع و فعالان اجتماعی در ابعاد اشتغال و کارآفرینی، مهار آسیب های اجتماعی، مسایل حقوقی، مطالبات زنان روستایی، ورزش و نشاط، موضوعات فرهنگی و اجتماعی، بهداشت و سلامت و اطلاع رسانی اقدامات کاربردی شود.

گفتنی است در این نشست مسوولان کمیته های هشتگانه تخصصی زنان و خانواده خلاصه ای از اقدامات پژوهشی، طرح های اجرایی ، وضعیت موجود و مطالبات گروه های هدف خود را در استان ارائه داده و خواسته های خود را مطرح کردند.

 بهره گیری از فضای مدارس استان در ساعات بیکاری برای برپایی پایگاه های محله ای فرهنگی و اجتماعی زنان و فعالیتهای ورزشی، ساماندهی مراکز خدمات آسیب های اجتماعی در قالب یک مرکز قوی و کارآمد، هم راستایی دستگاههای اجرایی استان در سیاستهای افزایش جمعیت و رفتارهای باروری سالم، حمایت از ایجاد خبرگزاری زنان و راه اندازی نشریه تخصصی زنان در استان و پیگیری برای ایجاد پارک بانوان در اراک از مصوبات این نشست بود.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها