Portal_background_image

استاندار مرکزی بر تسریع و تسهیل در امور سرمایه گذاران تاکید کرد

 زماني استاندار مرکزی صبح امروز در نشست اعضاي كارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان که در محل استانداری برگزار شد، بر حرکت در مسیر توسعه صادرات غیر نفتی در استان تاکید کرد و گفت: مديران و مسئولان استان بايد در  تسریع و تسهیل امور سرمایه گذاران اهتمام ويژه داشته باشند.

زمانی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه استان از ظرفيت‌ها و مزيت‌هاي بالايی در حوزه صادرات برخوردار است، اظهار کرد:  بايد در راستاي افزایش میزان صادرات غیر نفتی در استان تلاش شود و به سمت رضایت بخشی در توسعه صادرات استان حرکت کنیم هر چند تا امروز کارهای قابل ستایشی در این حوزه صورت گرفته که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه  كشور ما يك درصد از جمعيت، هفت درصد از منابع و 10 درصد از منابع انرژي دنيا را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: باید از اين مزيت در راستای توسعه اقتصادي كشور استفاده گردد تا جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک مدل موفق نمایان شود و دیگر نگرانی از توطئه های دشمنان نداشته باشد.

استاندار مرکزی با بیان اینکه خانواده دولت باید برای چابک شدن و شتاب دهی بیشتر به رونق اقتصادی، تولید و صادرات تلاش نماید، گفت: رویه ها و بخشنامه های ابلاغ شده از سوی  دولت  اگر  برای توسعه صادرات مانعی ایجاد می کنند باید اصلاح شوند که در این راستا می توان از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی بهره گرفت .

زمانی با بیان اینکه استان مرکزی باید در عرصه اقتصاد جایگاهی ویژه و در اصلاح رویه ها نیز سهم بسزایی داشته باشد، افزود: وزاء نیز  اگر رویه ای را خلاف امور جاری بدانند در جهت رفع آن تلاش خواهند کرد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی سهم مهمی در اقتصاد ملی دارد، تصریح کرد: باید صداي این استان در دولت شنيده شود و رسيدگي به امور آن به عنوان يكي از دغدغه‌هاي دولت مطرح شود.

زمانی  بر حمایت، تسریع و تسهیل امور سرمایه گذاران از سوی مسئولان دستگاههای اجرایی استان تاکید کرد و گفت: باید در استان پنجره واحد تجاری داشته باشیم تا سرمایه گذاران بتوانند امور خود را از این طریق انجام و کارها را با امید پیش ببرند درست است تحریم‎ها ظالمانه است اما آنچه به ما برمی‏‌گردد این است که با مردم درست رفتار کنیم و کارشان را به موقع انجام دهیم.

استاندار مرکزی ابراز کرد: مطالعات لازم جهت صادرات به کشورهای هدف و شناسایی نیازهای آنها باید انجام شود و برای رفع مشکل ضعف رایزنهای بازرگانی از طریق وزارت امور خارجه و وزارت صنعت ،معدن و تجارت رایزنی های لازم صورت بگیرد.

وی همچنین بر پرهيز از خام فروشي و صادرات کالا با ارزش افزوده بیشتر، فعالسازی ظرفيت‌هاي خالي در واحدهاي توليدي و صنعتي، توجه به واحدهاي كوچك و متوسط، تجهيز و به روزرساني تجهيزات واحدهاي توليدي و... نیز  تاكيد كرد.

زمانی گفت: جلسه کارگروه توسعه صادرات استان از جلسات مهمی است که هم‌پوشاني زیادی با شوراي گفتگوي دولت با بخش خصوصی دارد و با توجه به اینکه توسعه صادرات و تولید با محور صادرات از اهداف مهمی است که در استان دنبال می شود لذا این جلسات باید بیشتر برگزار شوند.

استاندار مرکزی افزود: باید جلسه فوق‌العاده‌اي براي بررسي برنامه پیشنهادی سال 94  در این حوزه و همچنین ارائه راهكارهاي افزايش صادرات هر چه سریعتر برگزار گردد.

وی تاکید کرد: اعضای کارگروه توسعه صادرات استان باید شخصاً  و با داشتن برنامه و برای گفتن حرف تازه در این جلسات شرکت نمایند و بخش خصوصی، اتاق بازرگانی و بخشهایی که بخش خصوصی را هدایت می کنند در این جلسات بیشتر  گفتگو کنند و از نظرات آنها استفاده شود.

زمانی خاطر نشان کرد: بايد از گفتار درماني خارج شده و به عمل‌گرايي روي‌ آوريم که با انجام تعهدها مي‌توان وضع صادرات استان را در مقايسه با سال‌هاي گذشته بهبود بخشيد.

گفتنی است در این جلسه مدیر کل صنعت، معدن و تجارت گزارشی را ارائه کرد و هر یک از اعضا نیز به بیان نظرات خود پرداختند.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها